WhatsApp

WhatsApp dál posiluje zabezpečení. Brzy nabídne užitečné vylepšení pro uzamčené chaty

  • WhatsApp se brzy naučí synchronizovat zamčené chaty
  • Stačí konverzaci zamknout na jednom zařízení a volba se propíše i na další

Aplikace WhatsApp tvrdí, že si dlouhodobě zakládá na inovacích týkajících se zabezpečení. Uživatel by se měl při používání aplikace cítit bezpečně a jeho data by měla být poctivě chráněna. Nyní služba přináší další novou funkci, která k ochraně dat pomůže.


Nepřehlédněte: WhatsApp už zase kopíruje, ale lidem to vadit nebude. Přináší sdílení souborů jedním tlačítkem


WhatsApp „pod zámkem“

Uzamčení chatů v aplikaci WhatsApp není žádná novinka, tato funkce byla již dříve představena pro iPhone i pro Android. Stačí u jednotlivých chatů (osobních i skupinových) otevřít kontextovou nabídku a zvolit „uzamknout chat“.

Nicméně WhatsApp nyní pracuje na funkci, kdy bude toto uzamčení chatů synchronizovat se všemi propojenými zařízeními. Již v minulosti uniklo z beta verze, že vývojáři plánují tuto funkci zpřístupnit i u webové verze. To se však dosud nestalo.

Pravděpodobnější nyní je, že Meta funkci zpřístupní až poté, co zavede synchronizované zamykání chatů mezi jednotlivými zařízeními. Co to znamená? Jakmile uzamknete jeden chat na telefonu, automaticky by se tak mělo stát i na počítači a na dalších zařízeních, kde máte WhatsApp propojený.

Dostupnost nové funkce

Novou funkci objevili testeři ze serveru WABetaInfo v beta verzi 2.24.4.14 aplikace WhatsApp pro Android. Jakmile dojde ke spuštění, zamíří aktualizace taktéž na iPhone.

V tuto chvíli bohužel není jasné, kdy se novinka podívá do ostrého provozu. „Funkce zámku chatu pro propojená zařízení je ve vývoji a bude k dispozici v některé z budoucích aktualizací aplikace. Jakmile budeme mít k dispozici další podrobnosti o této funkci, plánujeme vydat nový článek, o který se s vámi podělíme,“ uvedla redakce WABetaInfo.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares