WhatsApp

WhatsApp už zase kopíruje, ale lidem to vadit nebude. Přináší sdílení souborů jedním tlačítkem

  • Aplikace WhatsApp pro Android chystá velkou novinku
  • Uživatelům umožní sdílet mezi sebou soubory do 2 GB

WhatsApp čas od času přidává i zajímavé funkce mimo svůj klasický segment chatování. Server WABetaInfo prozradil, že oblíbená zelená aplikace od společnosti Meta plánuje přidat jednu zásadní novinku, která ulehčí sdílení souborů mezi uživateli.


Nepřehlédněte: Zásadní změna na WhatsAppu v roce 2024. Za tuhle běžnou funkci teď budete muset platit


Posílání souborů přes WhatsApp

Tvůrci se inspirovali u funkce Quick Share od Googlu a Samsungu (na androidových telefonech dříve Nearby Share) a rozhodli se nabídnout jednoduchou funkci sdílení souborů na blízko taktéž.

Funkce se objevila v beta verzi 2.24.2.17 aplikace WhatsApp pro Android a dle informací ze zdroje přes tuto službu lze rozesílat soubory o velikosti až 2 GB. V aplikaci WhatsApp stačí přejít do „People Nearby“ (tak zní název nové funkce), vyhledat kontakt a vybrat soubor k odeslání.

Dle všeho to vypadá, že soubory se při posílání šifrují koncovým šifrováním. Důležitá je však kompatibilita. Funkce umožní uživatelům rozesílat si soubory mezi platformami Android, Windows a Chrome OS. O dostupnosti pro iPhony a webové rozhraní aplikace v prohlížeči zatím není jasno.

Další novinky

Chatovací appka WhatsApp má v poslední době velmi napilno. Po oznámení zásadní změny designu aplikace pro Android byla například nedávno zpřístupněna dlouho očekávaná funkce, která umožňuje v jednom telefonu používat dva účty.

Tuto možnost uživatelé ocení, když se potřebují přepínat mezi účty. Nyní už se nemusíte odhlašovat pokaždé, když potřebujete přepnout například mezi pracovním a osobním účtem, nemusíte u sebe neustále nosit dva telefony a ani se obávat, jestli zprávu odesíláte ze správného účtu (čísla).

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares