Cestovatel časem

Přicestoval strojem času? Muž s iPhonem v ruce se objevil na 80 let staré fotografii

 • Další údajný důkaz o cestování časem?
 • Na 80 let staré fotce je prý smartphone

Na internetu se objevila další fotografie z období druhé světové války, na které se zdá, že muž drží v ruce iPhone. Jde o cestovatele v čase, nebo snímek ve skutečnosti ukazuje zcela něco jiného?


Nepřehlédněte: V Česku se objevil unikátní smartphone. Má brutální výbavu a třetinovou cenu


Důkaz o cestování časem?

Pátrači na internetu si všimli podivně vypadajícího chlapíka na černobílé fotografii ze 40. let minulého století, který podle všeho používá smartphone. Záhada nás podle deníku The Sun vrací do roku 1943 a islandského Reykjavíku, kde je podezřelá postava vidět ve společnosti nasazených amerických vojáků během druhé světové války.

Muž v bílém kabátu má pravou ruku u ucha a zdá se, že v ní drží něco, co dnes všichni dobře známe. S trochou představivosti to vypadá, jako kdyby telefonoval z iPhonu. Někteří lidé věří, že se opravdu jedná o mobilní telefon, zatímco jiní si myslí, že se chlap pouze drbe za uchem. Opravdu vidíme člověka z budoucnosti?

Fotografie se poprvé stala virální v roce 2016, kdy ji na sociálních sítích zveřejnil uživatel Kristján Hoffmann. Snímek zveřejnil ve facebookové skupině Gamlar ljósmyndir, což v překladu znamená „staré fotky“.

„Na tomto krásném snímku upoutá pozornost jedna věc – uprostřed fotografie stojí muž opřený o výlohu a drží mobilní telefon,“ napsal Hoffmann. „Nevím, co na to říct, ale nemyslím si, že jen telefonuje. Stojí tam sám, má na hlavě jinou pokrývku hlavy než ostatní a chová se jako lidé v současnosti,“ dodal.

Fotografie na internetu vyvolala bouřlivou diskusi. „Toto je jasný důkaz cestování v čase. První telefon vznikl v roce 1983 a druhá světová válka se odehrávala ve 30. až 40. letech dvacátého století,“ napsal jeden z uživatelů.

Jiní diskutující ale byli spíše nakloněni teorii, že jde o muže, který poslechem kontroluje, zda mu fungují hodinky. Této hypotéze nahrává skutečnost, že stojí hned u hodinářství.

„Kdybych se s chytrým telefonem vrátil o 100 let zpět v čase, nefungoval by, protože tehdy neexistovaly žádné mobilní věže, které by přenášely signál,“ argumentoval další diskutující.

Hledání ztraceného času

Nejedná se o první ani poslední případ, kdy se lidé domnívají, že objevili cestovatele v čase. Podobně zajímavý případ najdeme v epizodě nazvané Výlety pána duchovního z českého dokumentárního seriálu Hledání ztraceného času.

Video z roku 1937 zachycuje tajemnou ženu, která jde s přáteli po ulici a v ruce drží něco povědomého. Podle zastánců konspiračních teorií se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje z iPhonu.

Zdroj náhledové fotografie: Kristján Hoffmann, zdroj: NYPost

Total
0
Shares
14 komentářů
 1. Pardon, ale podle polohy prstu, ten clovek v ruce nedrzi nic, nebo jen neco velmi uzkeho, napr hreben s rukojeti.

 2. To musí opravdu aspoň jednou za měsíc vyjít článek s touhle hovadinou, akorát pokaždé s jinou fotkou? Někde se vyhrabe náhodný člověk na staré fotografii, kde se škrábe za uchem a už je to jasný důkaz o cestování v čase.

  Ale lidi na to klikají, takže pojďme to aspoň jednou měsíčně sdílet. Jsou z toho kliky. 🤦‍♂️

 3. “Na internetu se objevila další fotografie z období druhé světové války, na které se zdá, že muž drží v ruce iPhone.”
  “S trochou představivosti to vypadá, jako kdyby telefonoval z iPhonu.”

  Kdepak, je to zcela jistě Nokia 😃

  1. I slabší mozek potřebuje používat mozkové závity.Když nerozumím realitě,musím je využít při jednodušších úvahách.Já jim to závidím…

 4. Vidím ruku u ucha, žádný přístroj, natož přesně viditelný “aajfon” tam fakt vidět není. Lidi už nudou neví coby a vymýšlejí kraviny. A asi volali i skrz čas ne?! A kde vzali signál?! Chce to jen logicky přemýšlet

 5. To je mobil z budoucnosti, který umí hledat signál napříč hyperprostorem v jiném čase, (protože logicky v té době síťe operátorů ještě neexistovaly) samozřejmě takto pokročilou technologii vynalezne Čína v roce 2089, a aplikuje ji na jejich nejnovější model Huawei – hypersignal Future x3000 což budou nejnovější modely mobilů s touto funkcí. Vím to protože pocházím z této doby, než jsem sem přicestoval do tohoto času na dovolenou, oslavovali jsme 100 let od pádu komunismu a tím i celých 100 let svobody a demokracie, zítra se portálem v čase vracím opět z dovolený (chtěl jsem do časů boomu začátků AI) a letecká časoprostorová společnost TIME X od zakladatele Elona Muska, která vznikla roku 2037, mě vybrala toto období.
  Takže když někde uvidíte podobné staré fotografie, Tak je to Čína s jejich řadou “hypersignal Future x3000” od Huawei, a ne iPhone

 6. Kdepak iPhone! Dříve se všem mobilům říkalo Eurotel. Takže to byl Eurotel, žádný iPhone! ☝🏻🧐

Comments are closed.