Dynamic Island Android

Přeměňte starý telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO na nový iPhone 14. Bezplatně a během pár minut. Jak na to?

 • Největší softwarová novinka Applu už se zběsile kopíruje
 • Je univerzální a „pasuje“ na libovolný Xiaomi telefon

Rychlost, s jakou se firma s hanlivou přezdívkou „Apple copycat“ stala skutečným konkurentem americké společnosti, je obdivuhodná. Už v roce 2014 bylo Xiaomi třetím největším výrobcem smartphonů, nyní ale šlape na paty samotnému Samsungu a smartphony, kterých má v nabídce několik stovek, prodává jako housky na krámě.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12T je oficiální! Má 200Mpx fotoaparát a fantastický poměr cena/výkon


Vyzkoušejte funkci od Applu. Je zdarma

V Xiaomi se nikdy netajili tím, že je pro ně cupertinská společnost vzorem. Proto nebylo velkým překvapením, když se krátce po uvedení nových iPhonů 14 objevila informace, že firma do nadcházející verze svého uživatelského prostředí MIUI implementuje funkci Dynamic Island. Tu proslavila právě nová jablíčka.

Takzvaný Dynamic Island je vizuální funkcionalita, která představuje pop-up náhled základních informací, které efektně a s pomocí animací vyskakují z průstřelu kamerky v displeji. Americký podnik přikládá dynamickému ostrůvku mimořádný význam.

Craig Federighi, senior viceprezident Apple, jej neváhal označit jako naprosto nejvýraznější změnu v rámci iOS minimálně za posledních pět let.

Dynamic Island, Xiaomi
Zdroj: FONETECH.CZ

Mnozí uživatelé telefonů Xiaomi, Redmi a POCO by fantastická pop-up oznámení chtěli také vyzkoušet. Ale než Xiaomi připraví vlastní řešení, bude to nějakou dobu trvat.

Ostatní naštěstí nelení a tak mohou zdarma stahovat aplikaci dynamic Spot. Tu naprogramovalo studio Jawomo, vypadá stejně jako verze pro iPhone a funguje přesně tak, jak bylo zamýšleno.

 1. Stáhněte a nainstalujte si aplikaci dynamic Spot. Spusťte ji.
 2. Vyberte, které aplikace mohou dynamic Spot využívat.
 3. Povolte aplikaci dynamic Spot přístup k oznámením na vašem telefonu.
 4. Najděte aplikaci dynamic Spot, klepněte na ni a povolte možnost Povolit přístup k oznámením. Ťukněte na OK.
 5. Přejděte dolů a klepněte na přepínací lištu pro zapnutí aplikace dynamic Spot.
 6. Nakonec povolte aplikaci dynamic Spot kreslit přes jiné aplikace na obrazovce. Zvolte Stažené aplikace, klikněte na dynamic Spot a zvolte Použít.

Hotovo. Nyní se z vašeho telefonu stal iPhone 14 s funkcí Dynamic Island. Gratulujeme!

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Apple, zdroj: RMUpdate

Total
0
Shares
3 komentářů
 1. Počkat, on má snad iPhone 14 dynamic island? Abych z toho udělal nový iPhone, tak bych spíš měl přidělat obří výřez ne?

 2. Ještě bych snad rád podotkl, že to nebude dočasná náhrada na budoucí verzi od Xiaomi, protože Xiaomi řeklo, že nehodlá implementovat tuto funkci, jelikož Android už má podobné notifikace několik let a byl by to nulový přínos…

 3. Mám pocit, že aplikace je přespříliš konkrétní a říká si o důležité informace z aplikací jako jsou Messenger Facebook včetně všech zpráv SMS, atd.,..

  Nebezpečí!
  “Přístup a ovládání oznámení” je vysoce citlivé oprávnění. Při udělení tohoto oprávnění může dojít k úniku vašich osobních informací a ohrožení vašeho majetku. Aplikace budou po udělení oprávnění moci:

  – Přístup ke všem SMS zprávám
  Včetně zpráv obsahujících finanční informace a informace o účtech

  – Přístup k oznámením z instant messengerů
  Včetně oznámení z WeChatu a QQ

  – Přístup ke všem oznámením Včetně oznámení z bankovních aplikací a sociálních médií

  – Jsem si vědom(a) možných rizik a dobrovolně přebírám všechny možné následky.

  – OK + Zrušit

Comments are closed.