Dynamic Island Android

Apple: Dynamic Island je největší změna iOS za dlouhé roky. Češi, líbí se vám „černý flastr“?

  • Apple letos představil iPhone 14
  • Nová řada je zase o fous lepší
  • Jak moc se povedl Dynamic Island?

Zprvu to vezmu trošku obloukem. Občas se stane, že něco, co Apple představí, se nějakým způsobem tu a tam objeví i u konkurenční platformy Android (určitě to funguje i obráceně).

Dynamic Island

To platí i pro jednu z novinek letošní modelové řady telefonů iPhone 14. Dynamic Island je vizuální funkcionalita, jež představuje pop-up náhled základních informací, které efektně a s pomocí animací vyskakují z průstřelu kamerky na displeji.

Alespoň, takto ji prezentoval Apple. Jestli se jí dostane patřičné pozornosti od uživatelů, ukáže až čas. A to platí i pro avizované širší uplatnění, které výrobce do budoucna plánuje.

De facto krátce po premiéře se objevilo několik prvních mutací právě na Androidu, co do funkčnosti velmi podobných. A ozývají se hlasy, že některé brandy (Xiaomi, Realme) zvažují, že ji do svých nadstaveb naroubují natvrdo.


Nepřehlédněte: Čeká nás vzpoura strojů? Umělá inteligence může způsobit jadernou katastrofu, myslí si vědci


Xiaomi Smart Island
Zdroj: Apple, oficiální promo

„Dynamic Island UI výsledek dlouholetých diskusí a jde o největší změnu iOS za poslední roky.“

— Craig Federighi, Senior Viceprezident Apple

Jde opravdu o zásadní funkci iOS?

Populární 9to5Mac s odvoláním na japonský portál Axis informuje, že kalifornský podnik přikládá dynamickému ostrůvku mimořádný význam.

Craig Federighi, senior viceprezident Apple, jej neváhal označit jako naprosto nejvýraznější změnu v rámci iOS minimálně za posledních pět let. O nové funkci, jejíž implementaci předcházela celá řada diskuzí, prohlásil, že od základu změnila vnímání a vzhled iPhonů.

Uvedl, že přemýšlet o tom, jak spouštět více aplikací, jak spravovat upozornění a chování na pozadí, jež by mělo pro uživatele nějaký srozumitelný a hlavně jednoduchý vizuální výstup, je přesně to, co Dynamic Island reprezentuje.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Apple, TZ

Total
0
Shares