Xiaomi Smart Island

Apple iPhone 14 má Dynamic Island, Xiaomi chystá Smart Island. Představí se s Redmi K60

  • Apple iPhone 14 je letošní modelová řada
  • Dynamic Island je zbrusu nová funkce
  • Již brzy i na telefonech Xiaomi a Redmi?

Apple před dvěma týdny představil letošní modelovou řadu telefonů iPhone 14. Smartphony lákají nejen na několik mezigeneračních vylepšení, ale zároveň se nadobro vytratil nejmenší Mini, který kalifornský podnik kvůli nízké poptávce nadobro odstřihl.

Apple Dynamic Island

Jedním z těch větších lákadel u nových iPhonů je Dynamic Island, vizuální funkcionalita, jež představuje pop-up náhled základních informací, které efektně a s pomocí animací vyskakují z průstřelu kamerky na displeji.

Alespoň, takto ji prezentoval Apple. Jestli se jí dostane patřičné pozornosti od uživatelů, ukáže až čas. A to platí i pro avizované širší uplatnění, které výrobce do budoucna plánuje.


Nepřehlédněte: Můžeme robotům věřit? Humanoidní android s dokonalou mimikou obličeje slibuje, že stroje nikdy neovládnou svět


Xiaomi Smart Island

V této souvislosti pak jistě nepřekvapí, že se tato funkce v menší obměně objeví i u konkurenčního Androidu. Zatím jde jen o takové první oťukávání ve stylu pokus-omyl, ale jak se říká: dočkej času…

A to vlastně podtrhuje i nejnovější informace, se kterou přispěchal Gizmochina. Server s odkazem na čínskou sociální síť Weibo tvrdí, že Xiaomi opravdu uvažuje s nasazením Smart Island. Premiéru si údajně odbyde spolu s telefonem Redmi K60.

Zdroj náhledové fotografie: Apple, TZ

Total
0
Shares