Dynamic Island Android

Android obšlehl Dynamic Island z iPhone 14! Funkce již brzy na telefonech Xiaomi

  • Apple iPhone 14 je letošní modelová řada
  • Dynamic Island je zbrusu nová funkcionalita
  • A už je k mání i na konkurenčním Androidu

Apple před pár dny představil letošní modelovou řadu telefonů iPhone 14. Smartphony lákají nejen na několik mezigenerační vylepšení, ale zároveň se nadobro vytratil nejmenší Mini, který kalifornský podnik kvůli nízké poptávce nadobro odstřihl.

Jedním z těch větších lákadel u nových iPhonů je Dynamic Island, vizuální funkcionalita, jež představuje pop-up náhled základních informací, které efektně a s pomocí animací vyskakují z průstřelu kamerky na displeji.


Nepřehlédněte: Nový iPhone 14 má mnohem menší baterii než levné telefony za pár tisíc. Podle Applu to lidem musí stačit


Android má dynamický ostrůvek

Alespoň, takto ji prezentoval Apple. Jestli se jí dostane patřičné pozornosti od uživatelů, ukáže až čas. A to platí i pro avizované širší uplatnění, které výrobce do budoucna plánuje.

Nicméně, aktuálně je tahle funkce dostupná i na konkurenční platformě. Je to tak. iPhone 14 je venku sotva pár dní, ale svůj Dynamic Island už má i Android, ukazuje čerstvý příspěvek na Twitteru.

Kopírování, inspirace, krádež? Můžete to nazvat jakkoliv, ale jedno je jisté. Nové schémátko Grumpy UI, jež bude už brzy k dispozici v rámci nadstavby MIUI na telefonech Xiaomi, si s tím hlavu příliš neláme.

Zdroj náhledové fotografie: Apple, oficiální promo

Total
0
Shares