iPhone 14

Nový iPhone 14 má mnohem menší baterii než levné telefony za pár tisíc. Podle Applu to lidem musí stačit

  • Číňané odhalili, co Apple tvrdošíjně tají
  • Víme, jakou kapacitu mají baterie nových iPhonů 14

Společnost Apple detailní specifikace svých telefonů tradičně nezveřejňuje, a to včetně kapacit baterií. Spolehnout se tak musíme na neoficiální informace, které naštěstí prozrazují, že výdrž nových iPhonů nebude vůbec špatná.


Nepřehlédněte: Tyto telefony Xiaomi a Redmi se stanou nesmrtelnými. Výrobce je bude aktualizovat celou věčnost


Už známe kapacity baterií iPhonů 14

Apple před několika dny představil novou řadu chytrých telefonů, která zahrnuje modely iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Vylepšení je poměrně dost: od připojení k satelitu přes vychytávku Dynamic Island až po Always-On displej, který zobrazí informace, pokud je telefon neaktivní.

Informace o bateriích byly během tiskové konference tradičně sporadické. Apple se při premiéře chlubil opravdu dlouhou výdrží, z čehož by se dalo usuzovat, že akumulátory všech nových iPhonů budou mít vyšší kapacitu. Jenže jak ukázala čínská certifikace, není to tak úplně pravda.

iPhone 14
Zdroj: Apple

Takže co víme?

Databáze prozradila, že si polepšil základní iPhone 14 i prémiový model iPhone 14 Pro. Baterií nezklame ani zcela nový iPhone 14 Plus. Ochuzen jako jediný paradoxně zůstane nejdražší telefon v nabídce amerického gigantu. iPhone 14 Pro Max má nabídnout baterii s kapacitou 4 323 mAh, zatímco v předchůdci se nachází větší 4 352mAh akumulátor. Apple v případě svého vlajkového modelu nepochopitelně šetří.

Nové iPhony nemají extrémní parametry jako některé mobily s Androidem, které mají opravdu obří baterie, jako např. Samsung Galaxy M51 s gigantickým 7 000mAh akumulátorem. V tomto papírovém srovnání parametrů jsou nové iPhony zcela průměrné přístroje, jenže mají výhodu v tom, že jejich hardware a software je dokonale sladěný, maximálně vyladěný. Proto je nutné brát informace o kapacitě baterií v kontextu rodiny iPhone nikoliv všech telefonů na trhu obecně.

Srovnání baterií

Řada iPhone 13

iPhone 13 mini: 2 406 mAh
iPhone 13: 3 227 mAh
iPhone 13 Pro: 3 095 mAh
iPhone 13 Pro Max: 4 352 mAh

Řada iPhone 14

iPhone 14: 3 279 mAh
iPhone 14 Plus: 4 325 mAh
iPhone 14 Pro: 3 200 mAh
iPhone 14 Pro Max: 4 323 mAh

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: MacRumors

Total
0
Shares