Elon Musk

Předpověď budoucnosti Elona Muska z roku 1998 se stala hitem internetu. Trefil se až neuvěřitelně přesně!

 • Je Elon Musk skutečný vizionář?
 • 24 let staré video potvrzuje, že ano!

Elon Musk je mnohými vnímán jako génius, filantrop nebo renesanční persona digitálního věku. Egocentrický miliardář je navíc úzce spjat s globálními značkami jako Tesla, Twitter nebo SpaceX, které mění svět. Sociálními sítěmi nyní koluje bizarní video, ve kterém Musk předpovídá budoucnost internetu. Lze konstatovat, že se do puntíku trefil, což podle mnohých dokazuje, že je skutečným vizionářem.


Nepřehlédněte: Zmizí semafory z evropských měst? S nástupem elektromobilů s umělou inteligencí už nebudou potřeba!


Předpověděl Musk budoucnost?

Na Twitteru se právě virálně šíří jedno staré video s Elonem Muskem, které v roce 1998 odvysílala americká televizní stanice CBS. Miliardář v něm hovoří o tom, jak internet ovládne svět a propojí všechny formy komunikace. „Stane se doslova všemi médii – tiskem, vysíláním i rozhlasem,“ říká v pořadu Sunday Morning překvapeným moderátorům.

Musk před 24 lety považoval internet za první obousměrnou formu komunikace, která je inteligentní. „Umožňuje spotřebitelům vybrat si, co chtějí vidět. Myslím, že způsobí revoluci ve všech tradičních médiích,“ dodal. 

Video, které na Twitteru zveřejnil profil Tesla Owners Silicon Valley, má od svého zveřejnění již téměř 8 milionů zhlédnutí. Kromě uživatelů sociální sítě zaujalo i samotného Muska, který na něj reagoval otázkou: „Uf, staré časy! Kdy to bylo natočeno?“

Tesla stahuje auta kvůli chybě

Zveřejnění klipu, který dokazuje, že Musk před 24 lety skutečně viděl to, co jiní ne, přichází v době, která je pro jeho společnost Tesla velmi náročná.

Automobilka v USA minulý týden ohlásila stažení více než 362 000 vozidel ke kontrole kvůli tvrzení Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA), že software pro „plné samořízení“ není bezpečný.

Zástupci Tesly uvedli, že s analýzou NHTSA nesouhlasí, ale prohlásili, že pro dotčená vozidla připraví aktualizaci. Problém pro majitele aut představuje, že software bude vydán až v polovině dubna.

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay, zdroj: Firstpost

Total
0
Shares
3 komentářů
 1. Jen je škoda, že nedokázal předpovědět kolik lidí zabijí jeho samořiditelná auta a nepočkal až to bude dokonale udělané.

  1. Musk nemá žádné samořiditelné auto. Moc dobře víš, že autopilot není autonomní.
   Za všechny nehody které se staly mohou lidi sami, protože v návodu k té funkci mají jasně napsáno že to není samořiditelné a že za jízdu odpovídají oni sami. To že se zabili nebo způsobili nehody je jejich riziko a hloupost stejně jako tvoje poznámka. Protože většinou se pak zjistí že spali, neseděli na místě řidiče, obelhávali systém na kontrolu řidiče atd.

   To že tuhle funkci pojmenoval “autopilot”když ještě to stále není autopilot je už jiná pohádka.

   Navíc je naopak statistický dokázané že i s takhle “nedokonalým” autopilotem jeho auta zachránila tisíce životů!
   Ale ty si samozřejmě hloupě vybereš jen to negativní navíc lži aby jsi jen kopal do něčeho co jiný udělal, protože mu závidíš. Nic jiného to není jen čirá závist, protože si to nemůžeš koupit.

 2. Nevím co je na té tzv. předpovědi výjimečného? Autor se jen veze na slávě Muska. Podobných předpovědi je milion jsou napsány všeobecně a v té době tohle věděl každý kdo trochu měl něco v hlavě a něco víc věděl jak funguje internet.

  Zrovna tak mohu napsat že se ta předpověď nesplnila, protože komunikace inteligentní není je stále stejná a vybírat si nemohu protože když jsem na googlu nebo Facebooku nebo kdekoli tak zprávy mi cpe algoritmus a cpe mi většinou něco co jsem už viděl nebo něco podobného ale to co opravdu chci ne.

  A zrovna tak mohu napsat že se to splnilo, protože když chci si mohu zprávy vybírat a internet spojuje lidi umožňuje obousměrnou komunikaci a revoluci dělá skoro v každém odvětví.

Comments are closed.