Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Před námi se neschováte ani na Měsíci! Anonymous dál drtí Rusko kybernetickými útoky

  • Anonymous napadli další ruské instituce
  • Nově pronikli i do serverů Ministerstva kultury

Kolektiv Anonymous již několikrát prokázal své kvality. Zmínit můžeme například únik dat z Ruské centrální banky či nabourání se do systémů mediálního konsorcia VGTRK. Nyní hlásí další úspěšný kybernetický útok. Na Twitteru hackeři uvedli, že se jim podařilo vniknout do interních systémů hned několika ruských institucí včetně Ministerstva kultury.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ukradli Rusům 437 500 e-mailů. Takto vypadá pravé kybernetické peklo


Nepřítel, před kterým není úkrytu

Dokumenty zveřejnil server Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), označovaný za nástupce WikiLeaks, platformy známé zveřejňováním utajovaných vládních a korporátních dokumentů. Datový balíček o velikosti 700 gigabajtů obsahuje minimálně 500 000 e-mailových zpráv, které se nikdy neměly dostat na veřejnost.

Na DDoSecrets pak Anonymous uveřejnili i další úlovek: konkrétně 200 000 e-mailů z ruského Ministerstva kultury. Myslíte si, že tím to končí? Ani náhodou! V uplynulých hodinách šlo ven i 130 tisíc e-mailů guvernéra Tverské oblasti, z jehož úřadu Anonymous ukradli 116 GB dat za období 2016 až 2022.

Připisují si jeden úspěch za druhým

Terčem útoku „anonymních“ se stalo i administrativní centrum města Blagoveščensk, které leží přímo na hranici naproti čínskému městu Heihe na řece Amur. V souvislosti s tímto útokem hackeři zveřejnili přibližně 150 GB dat. V nadcházejících dnech se zcela určitě dočkáme ozámení dalších podobných úspěchů. Anonymous totiž od zahájení ruské invaze na stojí straně Ukrajiny a putinovu režimu slíbili, že zažije kybernetické inferno. Nutno dodat, že své varování zatím naplňují beze zbytku.

Maska Guy Fawkese straší Rusko

Aktivističtí hackeři ze skupiny Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Organizují se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
9
Shares
5 komentářů
  1. Pro ruský šváby jako je leudium to musí být veliká potupa.

Comments are closed.