Elon Musk

Používáte Twitter? Hackeři se možná zmocnili i vašeho účtu, raději si hned změňte heslo

  • Twitter znovu hacknut
  • Unikla data milionů uživatelů

Tohle si Elon Musk za rámeček rozhodně nedá. Bezpečnostní experti upozorňují, že hackeři na specializovaném fóru zveřejnili data obsahující informace o 235 milionech uživatelů sociální sítě Twitter.


Nepřehlédněte:USA utečou světu. Do svých supermoderních letounů F-35 Lightning II integrují přelomový radar


Neznámý hacker naboural Twitter

Server Cybernews uvádí, že balík s cennými informacemi má velikost přibližně 63 GB. Údaje obsahují uživatelská jména, e-mailové adresy, počty sledujících a další informace. Velké nebezpečí představuje, že databáze je veřejná, takže si ji může kdokoli stáhnout.

Alon Gal, spoluzakladatel izraelské bezpečnostní společnosti Hudson Rock, se domnívá, že hackeři tuto uniklou databázi využijí k útokům na šifrované účty. Nevylučuje riziko, že kybezločinci se pokusí nabourat do účtů vysoce postavených politiků, známých firem a také osobností ze světa showbyznysu.

„Není pochyb o tom, že hackerské skupiny z celého světa budou tuto databázi využívat k ohrožení soukromí dalších uživatelů,“ varuje. Údaje dostupné volně na internetu mohou například využít k phishingu nebo nekalým marketingovým účelům.

Existují dohady, že hackeři využili zranitelnost v API sociální sítě, která způsobila, že mohl kdokoliv bez další autentizace získat citlivé údaje uživatelů. Útočníci získali přístup k e-mailovým adresám a telefonním číslům, a to i v případě, že si je uživatelé nastavili jako soukromé. K průniku přes bezpečnostní mechanismy Twitteru došlo pravděpodobně už v roce 2021, tedy ještě před tím, že službu převzal Musk.

Buďte obezřetní, na nic neklikejte

Zatím neexistuje způsob, jak zjistit, jestli i váš účet je součástí uniklých dat. Proto platí, že byste měli být na pochybnostech, co se týče každého e-mailu, SMS a podobně. Pokud vám na Twitteru někdo napíše a součástí zprávy bude odkaz, raději na něj neklikejte, možná zabráníte tomu, že tím, že nic neuděláte, nepřijdete o účet. Víc než vhodné je, abyste si změnili heslo.

O tom, že Twitteru unikla uživatelská data, neslyšíme prvně. Před nedávnem se zjistilo, že ze sítě neznámí útočníci ukradli přístupové údaje 5,4 milionu uživatelů. Minulý týden o sobě dal vědět také hacker, který tvrdí, že získal přístup ke 400 milionům účtů uživatelů Twitteru, když využil několika bezpečnostních děr v zabezpečení sociálně sítě.

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares