Elon Musk

Na Twitter se valí pohroma! Hacker ukradl miliony účtů i údaje celebrit, Muska vydírá výkupným

  • Hacker se naboural do Twitteru
  • Jako odměnu si odnesl data běžných uživatelů i celebrit
  • Po vedení sociální sítě požaduje výkupné

Neznámý hacker tvrdí, že získal přístup ke 400 milionům účtů uživatelů Twitteru, když využil několika bezpečnostních děr v zabezpečení sociálně sítě. Údaje, které má k dispozici, zahrnují e-maily a telefonní čísla celebrit, firem, běžných uživatelů a spoustu dalších informací. Kyberzločinec chce vyjednávat a data již nabízí k prodeji. Podle něj by je ale neměl koupit nikdo jiný než generální ředitel Twitteru Elon Musk.


Nepřehlédněte: Věčná válka iOS a Androidu nikdy neskončí. A to je vlastně dobře, profitujeme z toho všichni!


Neznámý hacker naboural Twitter

Prodejce, který na dark webu – zakázané části internetu – používá přezdívku Ryushi, dal již k dispozici vzorek s tisíci účty, aby si potenciální kupec mohl ověřit pravost úniku. V balíčku lze najít třeba osobní údaje účtu Donalda Trumpa mladšího, specialisty na kybernetickou bezpečnost Briana Krebse a mnoha dalších známých osob.

Hacker již oslovil zástupce sociální služby i samotného Elona Muska, majitele Twitteru, SpaceX a Tesly. Připomněl mu, že zbytečně riskuje tučnou pokutu kvůli GDPR. „Vaší nejlepší možností, jak se vyhnout placení pokuty za porušení GDPR, je tato data exkluzivně koupit,“ stojí ve výzvě.

Zaplatí Elon Musk výkupné?

Zatím se zdá, že hacker si nic nevymýšlí a únik dat je skutečný. Existují dohady, že zranitelnost v API sociální sítě způsobila, že mohl kdokoliv bez další autentizace získat citlivé údaje uživatelů. Útočník měl přístup k e-mailovým adresám a telefonním číslům, a to i v případě, že si je uživatelé nastavili jako soukromé.

O tom, že Twitteru unikla uživatelská data, neslyšíme prvně. Před nedávnem se zjistilo, že ze sítě neznámí útočníci ukradli přístupové údaje 5,4 milionu uživatelů. Pokud EU shledá, že data službě skutečně unikla, může společnost zaplatit tučnou pokutu ve výši až čtyř procent svého ročního obratu.

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares