Google

Používáte prohlížeč Google Chrome? Dejte si pozor, tento nebezpečný malware jde po vás

  • Miliardy uživatelů prohlížeče Google Chrome ohrožuje nebezpečný malware
  • Převezme kontrolu nad browserem, ani si toho nevšimnete. Jde po datech a penězích

Uživatele Google Chrome na Windows ohrožuje nový vysoce nebezpečný malware. Podle odborníků na kybernetickou bezpečnost virus převezme kontrolu nad prohlížečem oběti, aby je přiměl k přístupu na riskantní weby.


Nepřehlédněte: Pozor! Zákeřný malware zaplavuje Android. Je „neviditelný“ a může vás stát majlant


Google Chrome ohrožuje nebezpečný malware

Všichni uživatelé webového prohlížeče Google Chrome by se měli mít na velkém pozoru! Mohou si do počítače totiž stáhnout nebezpečný malware ChromeLoader, který je obere o peníze a důležitá data, píše server BleepingComputer.

ChromeLoader je takzvaný únosce, který může upravit nastavení webového prohlížeče oběti tak, aby zobrazoval výsledky vyhledávání propagující nežádoucí software, falešné dárky a průzkumy nebo hry pro dospělé a seznamky. Malware vyniká svou odolností, objemem a cestou infekce, která zahrnuje agresivní použití PowerShellu.

Ovládne prohlížeč oběti

Do počítače se dostane schovaný v souborech, jako je stažený film, videohra, nebo televizní pořad distribuovaný prostřednictvím torrentových stránek. Jakmile si film uživatelé stáhnout a spustí ho, malware se nainstaluje jako rozšíření prohlížeče s Chrome se nepozorovaně propojí.

Poté malware změní nastavení prohlížeče oběti tak, aby zobrazoval výsledky vyhledávání a reklamy na falešné stránky. Ty se přitom mohou vydávat za internetové bankovnictví nebo sociální sítě. Nepozorný uživatel si nemusí ničeho všimnout a přihlašovací údaje skončí v rukou podvodníků.

Google Chrome

Tipy jak se bránit

Chcete-li se chránit před malwarem, buďte při klikání na jakékoli odkazy obzvláště opatrní, abyste se ujistili, že vás nepřesměrují na web, který neznáte. Při stahování souborů se dvakrát rozmyslete, jestli důvěřujete tomu, kdo vám je poslal. Neotevírejte žádné soubory, které neznáte. Zároveň se také vyvarujte „pirátění“ obsahu z torrentů a jiných warezových stránek.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Základem je mít účet u banky a internetové bankovnictví. Jelikož nemám nic z toho tak to su klidný.

Comments are closed.