PlayStation 4, PS4

Poslední hřebík do rakve konzole PlayStation 4. Sony po 9 letech ukončilo výrobu

  • Rozlučte se. Sony po devíti letech ukončilo výrobu PS4
  • Firma se teď rozhodla spoléhat na novější model

Herní konzole PlayStation 4 vtrhla do obchodů v listopadu roku 2013. Nyní však nastává zásadní zlom. Japonský elektronický gigant totiž oficiálně potvrdil, že čtyřku přestává vyrábět. A je to vcelku logické. Za devět let se totiž vývoj posunul mílovými kroky směrem dopředu. Veškerá pozornost se tak upře k aktuálně nabízenému PS5.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence nakreslila, jak to bude vypadat, až ovládne svět. S lidstvem udělá rychlý konec


Televizní konzole PlayStation 4 končí

Rozlučte se. Sony po devíti letech ukončilo výrobu PlayStationu 4. Vyplývá to z finanční zprávy společnosti za letošní druhé čtvrtletí, ve které už se firma nechlubí prodeji herního systému 4.

Podle statistiky serveru VGChartz se celkové prodeje PlayStationu 4 od uvedení konzole na trh vyšplhaly na 116,9 milionu kusů, což z ní činí čtvrtý nejúspěšnější herní systém v historii. Na prvním místě je suverénně PlayStation 2, druhé Nintendo DS a třetí Gameboy od Nintenda.

V průběhu let byla PS4 několikrát vylepšena, fanoušci této značky se tak například mohli těšit z citelně tenčí konstrukce (verze Slim). Poslední předělávka spatřila světlo 10. listopadu roku 2016. PS4 Pro nabídla zdokonalený hardware umožňující rozlišení hraní ve 4K rozlišení. V době vydání šlo o nejvýkonnější herní konzoli na světě.

Prodeje potáhne výkonnější PS5

Sony se teď rozhodlo spoléhat pouze na model PlayStation 5, který prodává ve dvou různých provedeních. Do obchodů se konzole dostala 19. listopadu 2020. Předobjednávky však byly vyprodané během prvních hodin a další dodávky do Česka přišly až v únoru 2021.

Zdroj náhledové fotografie: Mélanie THESE / Unsplash, zdroj: Realmicentral

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Nejvetsi komedie je ta, ze dodnes neni nikde na skladu a pokud ano tak s prirazkou sapon 2,3 tisice, tady je fakt samej zasranej ŽID.

Comments are closed.