Raiffeisenbank

Podvodné stránky se snaží z klientů Raiffeisenbank vylákat heslo do internetového bankovnictví

  • Jste klientem Raiffeisenbank a chodíte do bankovnictví přes vyhledávač?
  • Nenechte se napálit podvodníky, chtějí vás okrást na falešné stránce

Na internetu v posledních dnech objevilo hned několik podvodných webových stránek, která se snaží od klientů Raiffeisenbank lstí získat přihlašovací údaje k jejich bankovním účtům. Upozornil na to server Seznam Zprávy.


Nepřehlédněte: Komerční banka varuje klienty před podvody: neklikejte na podvodné zprávy, nebo přijdete o peníze


Falešné stránky Raiffeisenbank

Aktivita podvodníků s nástupem léta nepolevila, jak mnozí předpokládali, ale stal se přesný opak – útočí s ještě větší razancí. V uplynulých dnech se internetoví šmejdi zaměřili na klienty Raiffeisenbank. Ve vyhledávání se totiž objevilo hned několik podvodných stránek, které na první pohled vypadají zcela věrohodně.

Při bližším pohledu na URL adresu ale zjistíte, že se nejedná o oficiální stránky. Weby, které se vydávají za přihlašovací stránku do internetového bankovnictví Raiffeisenbank, se totiž nachází na serveru mbaconsult.com.

Pokud se na stránku dostanete, nic nevyplňujte a zavřete ji. Platí, že byste vždy měli pečlivě kontrolovat řádek s adresou a do bankovnictví se přihlašovat pouze přes odkaz na webových stránkách Raiffeisenbank.

Podvodníci útočí ve velkém na české bazary
Zdroj: Azamat E / Unsplash

Kontrolujte URL adresu, buďte ostražití

Falešné stránky jsou příkladem techniky známé jako phishing, kdy se podvodníci prostřednictvím podstrčených webů snaží z uživatelů vylákat citlivé údaje jako hesla nebo čísla bankovních karet. Neopatrní lidé, kteří se na takové stránce přihlásí, přijdou o veškeré peníze.

Raiffeisenbank není jediná banka, na kterou se v létě zaměřili podvodníci. Nedávno měli šmejdi políčeno i na klienty Komerční banky. Některým lidem přišly podvodné e-mailové zprávy, které se tvářily jako oficiální výzva k aktualizaci osobních údajů. Asi není třeba zdůrazňovat, že kdo přístupové údaje zadal, dostal se do pěkné šlamastiky. I v tomto případě se jednalo o sofistikovaný phishing.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Seznam Zprávy

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ono je to těžký, když taková banka jako Raiffeisen požaduje přihlášení k velkému části svých služeb přes internetové bankovnictví, které je zároveň vázáno na mobilní aplikaci. Je to takový paradox. Jedno bez druhého nefunguje. A nejtrapnejší je to jejich doporučení, že internetové bankovnictví máme spouštět jen na pc. Kdo dneska bude kvůli jednomu kliku (třeba pro bankovní identitu) zapínat stroj který leckdy žere i 300W a je často krát méně zabezpečený než právě onen mobilní telefon.

Comments are closed.