Komerční banka, podvod

Komerční banka varuje klienty před podvody: neklikejte na podvodné zprávy, nebo přijdete o peníze

  • Podvodníci útočí na klienty Komerční banky
  • Ve falešném e-mailu po nich chtějí přístup do bankovnictví

Komerční banka upozorňuje na novou bezpečnostní hrozbu. Některým klientům přišly v nedávné době odvodné e-mailové zprávy, které se tváří jako oficiální výzva k aktualizaci osobních údajů. Podvodníci lidi vyzvou k reakci na podvodný odkaz, kde po nich vyžadují citlivé informace. Asi není třeba zdůrazňovat, že kdo přístupové údaje zadá, dostane se do pěkné šlamastiky.


Nepřehlédněte: Novodobý Titanic? Největší letadlo na světě na jaderný pohon s posilovnou a bazénem pojme až 5 000 cestujících


Banka varuje před podvody

KB ve zprávě klientům důrazně doporučuje na odkaz neklikat a e-mail smazat. „Komerční banka oznámení tohoto typu nerozesílá a aktualizaci dat ani podobné úkony touto formou samozřejmě nevyžaduje. Doporučujeme vám neotevírat žádné e-maily z neznámého zdroje, neklikat na neznámé odkazy v nich uvedené a nevyplňovat přihlašovací údaje či údaje o platební kartě. U podobných e-mailů se také doporučujeme řídit dalšími pokyny z bezpečnostního desatera,“ uvádí zástupci Komerční banky.

Příklad podvodného e-mailu
Příklad podvodného e-mailu. Zdroj: Komerční banka / FONETECH.CZ

Banka zároveň apeluje, aby klienti věnovali zvýšenou pozornost tomu, které operace potvrzují ve svém KB klíči, a to hlavně v situacích, kdy je k tomu někdo vyzve při telefonickém hovoru s nabídkou investic či při prodeji zboží na inzertním portále.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: vlastní obsah / upozornění KB

Total
0
Shares