Apple iPhone 13

Podraží iPhone 13? TSMC skokově navyšuje ceny procesorů

  • TSMC patří ke světovým lídrům na trhu
  • Výrobce procesorů chystá skokově navýšit ceny
  • Apple je evidentně z obliga, proč?

Procesory stojí ranec

Nedávno v souvislosti s nečekaným úspěchem tchajwanského polovodičového giganta, společnosti MediaTek, jsme zdůraznili, že nedávná pandemie nemoci Covid-19 se negativně projevila nejen na chodu domácností a firem, ale velmi zásadně ovlivnila jednotlivé ekonomiky i globální trh obecně. To se promítlo i do výroby procesorů, které jsou vysoce nedostatkovou komoditou.

Proto není žádným tajemstvím, že jejich největší producenti nemají bohužel jinou možnost, než sáhnout na ceny. O dramatickém nárůstu se spekuluje napříč celým mobilním spektrem a nevyhne se ani takovým hráčům jako je Qualcomm, výše zmíněný MediaTek nebo aktuálně TSMC.


Nepřehlédněte: Apple iPhone 13 má premiéru už 14. září!


Apple A15 Bionic
iPhone 13 dostane procesor Apple A15 Bionic, znovu v režii TSMC

iPhone 13 – Vše při starém

Poslední z trojice v nedávné minulosti již několikrát avizoval, že v podstatě nemá jinou možnost než čipy plošně zdražit v řádu až 20 %, což nepochybně ovlivní i mobilní telefony. Značky jako Samsung, Xiaomi, Oppo, Vivo a další budou muset kvůli zachování stávajících cenovek doslova kouzlit a najít způsob, jak ušetřit někde jinde. Apple je, ale podle posledních informací z obliga, proč?

  • Procesor Apple A15 Bionic údajně podraží jen o 3 %

Podle nejnovější zprávy, se kterou přispěchal server PhoneArena je to dáno tím, že má jablečný gigant více než pětinový podíl na celkových příjmech TSMC a nejde ani zdaleka o konečné číslo. Pakliže letos Američan spoléhá na to, že do Vánoc prodá 100 milionů nových iPhonů 13, které mají premiéru 14. září, jde o partnerství, které se musí zákonitě odrazit jednak na cenách, ale i exkluzivitě.

Total
1
Shares