Poco F3

Poco F3 a jeho průměrný fotoaparát? Víme, jak kvalitu fotografií vylepšit!

  • Co je aplikace Google Camera?
  • Jak vylepšit kvalitu fotek u jinak výborného telefonu?

Značka Poco se u nás začíná dostávat do podvědomí díky výborným chytrým telefonům, u kterých hlavní roli hraje poměr cena/výkon. Jako výborný příklad poslouží například Poco X3, který za cenu kolem šesti tisíc korun nabízí výkonný předloňský vlajkový procesor Snapdragon 855+ (SD 860). A jinak tomu není ani u letošního Poco F3. Tento smartphone se prodává za částku kolem deseti tisíc korun a kde opravdu vyniká, tak to je mamutí výkon. Jeho pohon zajišťuje totiž moderní čipová sada Qualcomm Snapdragon 870.


Psali jsme: Recenze Poco F3: nejlepší telefon do 10 tisíc


Poco F3 fotkami ztrácí

Výkon novému Poco F3 tedy rozhodně nechybí, což jsme ostatně zmínili v recenzi, kde ale ztrácí, tak to je fotoaparát, respektive kvalitou výsledných snímků, přestože foťák na papíru vypadá víc než slušně.

Otázka zní: lze nějakým fíglem výrazně zlepšit kvalitu fotek u Poca F3? Zde v článku vám ukážeme, jak to udělat, aby smartphone pořizoval kvalitnější a detailnější fotografie, a to i v protisvětle nebo večer.

Výsledná fotografie je součinností hned několika faktorů: použitého snímače a zvolené optiky, procesoru a nakonec softwaru či chcete-li fotoaplikace. Poco F3 dostalo vcelku kvalitní hlavní snímač od Sony a rychlý procesor od Qualcommu s vyladěným ISP Spectra 480. Poco F3 však ztrácí softwarově. Aplikace MIUI Camera podle našeho názoru nepatří zrovna k nejpovedenějším.

Nativní fotoaplikace Poco F3
Nativní fotoaplikace Poco F3 | foto: vlastní

Proto vám dnes k vyzkoušení nabídneme její alternativu – aplikaci Google Camera. Jedná se o velmi povedenou a kvalitní appku pro focení, která ze senzoru vytáhne opravdu maximum a má velmi kvalitní postprocesing (více informací o Google Camera najdete v článku zde).

Upozorňujeme, že tento návod je určen pro telefon Poco F3 (na ostatních modelech Xiaomi/Redmi a Poco může, ale také nemusí fungovat správně)

  1. Stáhněte si vždy nejnovější verzi aplikace Gcam
  2. Stahujte verzi MGC (je nejstabilnější).
  3. Staženou aplikaci naleznete ve složce Telefon  → Stažené (Download) → a během instalace povolte instalaci z neznámých zdrojů (pokud se vás na to telefon zeptá)

Stahujte

XML nastavení

Pro lepší kvalitu a detaily je vždy lepší mít v Gcam (Google Camera) xml nastavení pro konkrétní model telefonu

Jak XML nastavení aktivovat?

  1. Spusťe Gcam
  2. Do černého místa vedle spouště (kulaté tlačítko) dvakrát klikněte.
  3. Vyberte z adresáře soubor „Poco F3 FINAL 3.1.xml“ ve složce Downloads (Stažené) a máte hotovo
  4. Nezapomeňte nám dát v komentářích vědět, jestli Gcam používáte a co na tuto appku říkáte
Aplikace Gcam v Poco F3
Aplikace Gcam v Poco F3 | foto: vlastní

Jak Poco F3 s aplikací Gcam fotí?

Total
0
Shares