Aplikace GCam

Google Camera je zázračná appka, která rapidně zlepší kvalitu vašich fotek

 • Nejste spokojeni s kvalitou fotografií u svého mobilního telefonu?
 • S aplikací Google Camera lze zlepšit kvalitu fotek i u telefonů nižších tříd

Co je to Google Camera?

Určitě znáte telefony značky Pixel od společnosti Google. Je o nich známo, že dělají velmi pěkné snímky, a to i právě díky jejich aplikaci pro fotografování, která se nazývá Google Camera (dále jen GCam).

Tato aplikace pro fotografování je velmi kvalitní, dokáže doslova „vymáčknout“ z použitého snímače maximum. I proto jsou telefony řady Pixel (dříve Nexus) často označovány za velmi dobré fotomobily, byť třeba nenabízí bambilion senzorů, jako některé konkurenční telefony. Software je v tomto případě mozkem a stěžejním základem celého procesu tvoření fotografie, nikoli hardware.


Psali jsme: Google bude opisovat od Huawei, Android 12 se naučí jednu super funkci


Funguje Google Camera i na jiných telefonech?

Ano. Tato aplikace se dá normálně stáhnout na Google Play, najdete ji zde. Ovšem jedná se pouze o základní verzi a ta je ochuzená o mnoho různých nastavení a vylepšení, jako je např. podpora HDR a hlavně funkce Noční režim, kterou disponuje verze pro telefony Pixel.

Proto existují tzv. různé porty aplikace GCam z Pixel telefonů a stahují se mimo Google Play. To tedy znamená, že musíte v nastavení vašeho systému povolit instalaci aplikací z neznámého zdroje a aplikaci GCam nainstalovat ze správce souborů ve vašem telefonu.

Kde najít port aplikace Google Camera pro váš telefon a jak nainstalovat?

Existuje speciální webová stránka, kde se dají najít desítky ruzných verzí GCam, ale ne všechny verze vám půjdou nainstalovat či spustit. Proto je třeba najít ten správný port appky pro váš konkrétní telefon.

Zde jednoduchý návod:

 •  Na webu Celsoazevedo.com si najděte port aplikace od uživatele Urnyx05. Je to jeden z těch nejkvalitnějších portů, který je použitelný na různé značky telefonů (Asus, LG, OnePlus, Xiaomi a tak dále)
 • Odkaz na download page moddera Urnyx05 je zde. Na této stránce níže můžete najít i seznam telefonů, na kterých by tato GCam verze měla fungovat. Osobně mám odzkoušeno na telefonech Redmi Note 7 a Redmi Note 8T a funguje naprosto bez problémů.
 • V sekci Download page pak stáhněte nejnovější a stabilní verzi aplikace (bývá označena červenou barvou písma). Momentálně je to verze Urnyx 7.3 v2.5 z 13/2/2020
 • Jak jsem už zmínil výše, staženou aplikaci najdete ve správci souborů, většinou ve složce Download/Stažené. Před instalací je třeba povolit instalace aplikací z neznámeho zdroje. Vyzve vás k tomu sám telefon.
 •  Nyní máte aplikaci nainstalovanou a měla by se vám objevit na ploše telefonu, nebo v menu aplikací.

Je třeba upozornit, že aplikace Google Camera je primárně určena pouze pro telefony Google Pixel, takže se může stát, že vám na některých typech telefonu nebude fungovat správně.

Google Camera a její Noční režim

Proč vlastně port GCam vyzkoušet a v čem je tak super? Kromě toho, že s touto aplikací uděláte krásné fotky ve dne, je její hlavní zbraní funkce Noční režim a ta dokáže dělat divy i u levnějších telefonů. Vyfotit Mléčnou dráhu s telefonem do 5 000 korun? Není problém.

Například u dříve velmi oblíbeného telefonu Redmi Note 7, který sám o sobě dělá pěkné fotky, není problém s příslušným vybavením (stativ, aplikace pro zjištění pozice Ml.dráhy) a za dobrého počasí krásně vyfotit noční oblohu i s obrysy Mléčné dráhy, a to právě díky Astrography režimu, který Gcam obsahuje.

Pokud vás tedy zajimá mobilní fotografování, tato aplikace určitě stojí za vyzkoušení.

Total
0
Shares
1 komentář
 1. RN7 jsem mel a zkousel jsem desitky ruznych gcam a desitky configu, nakonec jsem to zredukoval na dve Parot a Tiger.. TOP
  RN8Pro myslel jsem ze RN7 je ultimatni a pak jsem poridil pritelkyni RN8Pro a Tiger je s astro jeste o level vys, nez na RN7
  Ted mam Sam Gal Note 9 s Exynosem a diky tomu jsou porty gcams velice limitovane a takrka nepouzitelne pro astro, kupodivu stock apk je velice povedena a i z ruky se da fotit v noci.

Comments are closed.