Android 12

Google bude opisovat od Huawei, Android 12 se naučí jednu super funkci

  • Inteligentní otáčení displeje sleduje orientaci hlavy uživatele
  • Už nikdy se nestane, že by se vám při prohlížení obsahu v leže displej nešikovně přetočil na šířku

Ještě tento měsíc by mělo dojít k vydání první vývojářské beta verze připravovaného operačního systému Android 12. I letos si pro nás Google přichystá spoustu novinek a mnoho z nich bude opravdu užitečných, jak zjistila komunita serveru XDA Developers.

A na co se uživatelé mohou těšit? Tak například na upravený design, konverzační widgety, speciální herní režim, upozornění na potenciálně rizikové aplikace, nové animace bublin, nekonečné screenshoty či takzvané chytré automatické otáčení obrazovky.


Psali jsme: Návod: Jak najít ztracený mobil s Androidem?


Android kopíruje od EMUI

Pokud si pamatujete, byl to právě Huawei, který automatické otáčení obrazovky dostal do širšího povědomí. Stalo se tak s uvedením Mate 30 Pro, prvního telefonu čínského výrobce bez Google služeb.

Jde o to, že pokud se na displej mobilu koukáte v leže na boku, telefon se obvykle nevhodně přetočí na šířku, což je značně nepohodlné a vy se tak situaci musíte přízpůsobit. Huawei tento letitý problém vyřešil tak, že funkce otáčení obrazovky bere v potaz informace o orientaci hlavy uživatele ze selfie kamery. To se nyní naučí i Android.

Funkce bude dostupná pro všechny mobily s Androidem 12 s výjimkou modelů s vysouvacím fotoaparátem. Ty budou mít smůlu.

Total
0
Shares