Služba Najdi moje zařízení

Návod: Jak najít ztracený mobil s Androidem?

 • Byli jste okradeni, nebo jste jen ztratili svůj mobil s Androidem a nyní byste potřebovali vědět, kde ho najdete?
 • S funkcí Najdi moje zařízení od Googlu to hravě zvládnete
 • Dohledat můžete snadno i vypnuté a ukradené telefony

Během posledních dvou týdnů jsem se setkal s tím, že moji dva kamarádi ztratili telefon s Androidem. Oba ho sice po pár hodinách našli, měli ale kopec štěstí, což ostatně později sami uznali. Zajímavé je, že ani jeden z nich nevyužil službu společnosti Google s názvem Najdi moje zařízení (Find my phone), která by jim pátrání po mobilu výrazně  usnadnila. Rozhodl jsem se proto sepsat tento článek, abyste ve chvíli, kdy mobil ztratíte, nespoléhali na náhodu, jako moji přátelé.


Psali jsme: Google Fit nově změří tep a dech, stačí k tomu telefon s foťákem


Představte si modelovou situaci: Jdete se psem na procházku a mobil vám vyklouzne z kapsy a vy si toho nevšimnete. Po příchodu domů zjistíte, že telefon nemáte a snažíte se zachránit, co se dá. Situace je ale mnohem horší, než si myslíte. Protože hustě sněží, bude mobil pravděpodobně už zapadaný sněhem, což výrazně snižuje šance na jeho nalezení. Situace je kritická, neřešitelná. Ovšem jen do chvíle, než na scénu dorazí funkce Najdi moje zařízení.

Aby telefon s operačním systémem Android bylo možné najít, uzamknout nebo vymazat, musí splňovat tyto podmínky:

 • Musí být zapnutý (pokud není či je offline, zobrazí se alespoň jeho poslední známá poloha)
 • Musí být přihlášený k účtu Google
 • Musí být připojený k mobilní datové síti nebo k Wi-Fi

Stačí webový prohlížeč

Pokud váš telefon výše vypsané splňuje, máte velkou šanci, že ho najdete. Výhodou služby Najdi telefon je, že nemusíte mít v mobilu předem nic nainstalované. V případě ztráty nebo odcizení telefonu stačí do vyhledávače Google (musíte v něm být přihlášeni pomocí vašeho Gmail účtu) napsat „Najdi telefon“. Vyhledávač začne okamžitě generovat náhled mapy a ztracený telefon lokalizovat.

Ke stažení je i appka

Kromě informací o poloze telefonu získáte také možnost ho prozvonit – jeden interval prozvánení na maximální hlasitost trvá dostatečných 5 minut. Užitečné je, že telefon začne vyzvánět, i když je přepnutý do tichého režimu nebo do režimu vibrace. To se může hodit například ve chvíli, kdy mobil ztratíte po návštěvě kina nebo divadla.

Dále můžete telefon zamknout nebo kompletně smazat. Případný nálezce nebo zloděj se tak nedostane k vašim cenným informacím, fotografiím a dalšímu obsahu. Služba Najdi moje zařízení je dostupná nejen v prohlížeči po vypsání magické formule „najdi telefon“, ale i ve formě mobilní aplikace, kterou lze stáhnout z Google Play, případně po otevření speciální stránky android.com/find.

Vzdálené vyhledání, uzamknutí nebo vymazání

Služba Najdi moje zařízení
Služba Najdi moje zařízení | foto: vlastní

Jak najít ztracený Android?

 1. Přejděte na adresu android.com/find a přihlaste se k účtu Google.
  • Pokud máte více telefonů, v horní části obrazovky vyberte požadovaný telefon.
  • Pokud je ve ztraceném telefonu více než jeden uživatelský profil, přihlaste se k účtu Google, který je v hlavním profilu.
 2. Ve ztraceném telefonu se zobrazí oznámení.
 3. Na mapě uvidíte, kde se telefon nachází.
  • Poloha je přibližná a nemusí být přesná.
  • Pokud telefon nelze najít, uvidíte poslední známou polohu (je-li k dispozici).
 4. Určete, co chcete udělat. V případě potřeby nejprve klikněte na Aktivovat funkce uzamčení a vymazání.
  • Přehrát zvuk: Telefon bude pět minut vyzvánět na maximální hlasitost – a to i v případě, že je nastaven na tichý režim nebo vibraci.
  • Zabezpečit zařízení: Telefon se uzamkne pomocí kódu PIN, gesta nebo hesla. Pokud žádný zámek nemáte, můžete nastavit nový. Na obrazovku uzamčení můžete přidat zprávu nebo telefonní číslo, aby vás mohl kontaktovat nálezce.
  • Vymazat zařízení: Trvale vymaže všechna data v telefonu (nemusí vymazat obsah SD karty). Po vymazání již funkce Najdi moje zařízení nebude pro příslušný telefon k dispozici.
   Důležité: Pokud telefon po vymazání najdete, pravděpodobně ho budete moci opět používat až po zadání hesla účtu Google.
Total
1
Shares