Konec světa

Počítač v roce 1973 předpověděl konec světa do roku 2040. Velká část prognózy se už splnila

  • Konec světa prý nastane již v roce 2040
  • Zkázu lidstva předpověděl program

V roce 1973 počítačový model World One, který naprogramoval tým výzkumníků z Massachutského vědeckého institutu (MIT), předpověděl, kam se bude ubírat lidská civilizace. Prognóza všechny vyděsila. Naplní se temná predikce elektronického věštce?


Nepřehlédněte: Schováváte v šuplíku tento starý telefon? Pokud ano, udělá z vás milionáře


Temné proroctví Římského klubu

Neuplyne rok, abychom alespoň jednou ze „stoprocentně pravdivého zdroje“ neslyšeli, že přijde konec světa. Zkáza se však zatím nekoná, protože se vždy ukáže, že podobné pesimistické vize pronášejí jedinci, kteří prahnou po pozornosti médií. Nad všemi prognózami však ční jedna, kterou bychom měli brát velmi vážně, protože ji nemohl zmanipulovat žádný lidský faktor.

Program nazvaný World One, který si u výzkumníků objednal Římský klub, celosvětový think tank sdružující známé a respektované osobnosti z různých oborů, modeloval, jak si svět může udržet svou růstovou trajektorii. Hlavním východiskem pro výpočet se staly roky 1900 až 1973, tedy doba, kdy se odehrály dvě světové války. Namísto optimistických vyhlídek však Word One přinesl apokalyptickou prognózu.

K úžasu všech odborníků počítačový software předpověděl, že do roku 2040 dojde k totálnímu globálnímu kolapsu. A to především v důsledku současného růstu a rozpínání se veškeré populace a expanze průmyslu. Program zohlednil všechna potřebná fakta, jako údaje o míře znečištění, porodnosti a zásobách přírodních zdrojů, aby vědcům poskytl ucelený náhled, co lidstvo čeká.

Konec světa prý nastane již v roce 2040

Model ukázal, že kvalita života, definována například množstvím peněz, potravy nebo prostoru, bude až do přelomu století růst, aby se po roce 2020 dramaticky snížila. „Kolem roku 2020 se stav planety stane velmi kritickým. Pokud s tím nic neuděláme, kvalita života klesne na nulu,“ uvedli vědci.

„Znečištění bude tak závažné, že lidé začnou umírat, což povede k dramatickému úbytku obyvatel. Populace na Zemi bude nakonec nižší než v roce 1900. V období kolem roku 2040 až 2050 přestane existovat civilizovaný život, jak ho na této planetě známe,“ zaznělo v australské televizi ABC, která o World One odvysílala reportáž.

Při pohledu na kalendář je zřejmé, že se právě nacházíme v roce 2023 a jsme za pomyslným bodem návratu. Je proto v našem nejlepší zájmu, abychom si dřívější předpověď znovu připomněli, byť je vyloženě pesimistická. Co myslíte, naplní se proroctví slavného počítačového programu nebo jde jen o další falešný poplach a lidstvo čeká zářná budoucnost?

Zdroj náhledové fotografie: geralt / Pixabay, zdroj: The Sun, Express

Total
0
Shares
7 komentářů
  1. Jděte už do háje s těmahle poplašnejma zprávama. Od sametový revoluce měl konec světa nastat údajně už několikrát. Najděte si radši pořádnou práci.

  2. “protože ji nemohl zmanipulovat žádný lidský faktor” – ehmmm, a naprogramoval to kdo? Vývojáři software pro tv hru Bingo, by mohli vyprávět, jak lze ovlivnit náhodu. 🤣

  3. putin s tím amíkem zemřou kdy, taky to s jistotou kdosi předpovídal už 30x haha

  4. Autor si nejspíš neuvědomuje, co může způsobit podobnými zprávami lidem, kteří těmto informacím prostě věří. Možná by mu pomohla konfrontace při nějaké fatální situaci.

  5. Konec našeho světa započne nejdříve za stovky milionů až miliardy let, je to dáno životním cyklem naší hvězdy zvané Slunce. Do té doby ovšem člověk dávno infikuje další soustavy a galaxie, toť moje, trošičku odlišná prognóna 🙂

  6. Konec světa. Bude. Nejspíše. Konec. S. Evropou,. Planeta. Země. Bude dál. A nejspíše. Vyhyne. 90. Procent lidí. Žádná. Škoda.

  7. A kdy skončí tahle debilny vláda s fialou a dalšíma blbamaco tam jsou a můžou vzít Ukrajince sebou doufám źe to do roku 2040 stihnou

Comments are closed.