iPhone 2G

Schováváte v šuplíku tento starý telefon? Pokud ano, udělá z vás milionáře

  • Máte doma starý iPhone?
  • Můžou z vás být boháči!

Ihned se běžte podívat, jestli doma neschováváte klenot! Pokud ano, klidně si za něj můžete koupit novou Teslu.


Nepřehlédněte: Pátrači našli ztracenou americkou ponorku USS Albacore. Postrach japonských lodí záhadně zmizel před 79 lety


Prohledejte šuplíky, půdy a sklepy! Možná i vy schováváte telefon, který má skutečně zajímavou hodnotu. Staré smartphony jsou dnes považovány za retro nebo dokonce starožitnost a mnozí lidé za ně neváhají utratit majlant.

Máte doma první iPhone?

Příkladem budiž první iPhone, který už má nejlepší roky dávno za sebou. Jenže na aukčním portálu LCG Auctions se nyní vydražil za úctyhodných 63 356 dolarů, v přepočtu 1,4 milionu korun.

K představení telefonu došlo v roce 2007. Z trhu už prakticky vymizel a mezi aktivními uživateli jich je poskrovnu. O to více stoupá cena netknutých kousků. Částka kolem milionu a půl je extrémní, ale i jiné staré telefony mají slušnou cenu.

Za vysoké ceny se prodávají například i staré mobily značky Nokia. Důležitým aspektem ovšem bývá, zda je telefon v originální krabici. Pokud je krabička navíc ještě zabalená do fólie, má majitel telefonu velkou šanci zbohatnout.

iPhone 2G
Zdroj: Jonas Vandermeiren / Unsplash

Telefon má neuvěřitelnou cenu

Nepoužitý první iPhone vlastnila Američanka Karen Greenová, která jej dostala jako dárek od přátel v roce 2007. Protože byl původní iPhone kompatibilní pouze se SIM operátora AT&T a ona byla zákaznicí Verizonu, putoval telefon do skříně.

V roce 2019 si Greenová nechala iPhone ocenit, přičemž jeho hodnota byla v té době stanovena na 5 000 dolarů, tedy asi 110 tisíc korun. O pár let později je vše jinak a ženě na účet putují obrovské peníze.

Způsobil mobilní revoluci

První iPhone byl dodáván s 4 GB nebo 8 GB úložného prostoru (iPhone 14 začíná na 128 GB), malým 3,5palcovým dotykovým displejem (6,7 palce, pokud si koupíte nejnovější iPhone 14 Pro Max), fotoaparátem s mizernými dvěma megapixely (základní iPhone 14 nabízí 12 megapixelů) a malým výběrem aplikací.

Zdroj náhledové fotografie: Mathieu Improvisato / Unsplash, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares