UFO, UAP

Pentagon zveřejnil utajovaný dokument o UFO. Potvrdil existenci nevysvětlitelných jevů na naší obloze

  • Většina UFO jsou drony a nepořádek ve vzduchu
  • Myslí si to alespoň představitelé amerického Pentagonu
  • Některá pozorování se však nedaří vysvětlit

Podle dokumentu, který ve čtvrtek zveřejnil Pentagon, byla americká vláda v uplynulém roce zaplavena stovkami nových zpráv o setkání s UFO a přibližně polovina z nich zůstává stále nevysvětlitelná.


Nepřehlédněte: Zvuky vzdáleného pekla? Poslechněte si strašidelné sténání černé díry, které nahrála NASA


Kdepak mimozemšťané, ale drony a balóny

Jedenáctistránková zpráva, kterou vypracoval Úřad ředitele národních zpravodajských služeb (ODNI), tvrdí, že Pentagon eviduje celkem 510 hlášení o pozorování neidentifikovaných létajících objektů (UFO), která z velké části podali příslušníci americké armády. Z těchto případů bylo 366 nahlášeno v roce 2022, zatímco zbývajících 144 bylo diskutováno již v předchozí zprávě ODNI.

Z 366 nově otevřených případů jich bylo 195 vyřešeno s poměrně prozaickým vysvětlením. Podle zprávy bylo 26 případů identifikováno jako drony, 163 bylo klasifikováno jako „balóny nebo balónům podobné entity“ a šest bylo označeno jako vzdušný nepořádek – ptáci nebo plastový odpad. Zbývajících 171 případů se odborníkům nepodařilo objasnit.

Zpráva uvádí, že nebylo potvrzeno žádné setkání s UFO, které by přímo přispělo k nepříznivým účinkům na zdravotní stav pozorovatele – na rozdíl od některých dřívějších svědectví, která tvrdí, že někteří lidé utrpěli v důsledku setkání s UFO radiační popáleniny nebo poškození mozku.

UFO
Zdroj: DilanArezzo / Pixabay

Piloti hlásí setkání s UFO

Téma UFO se v poslední době znovu dostává na přední stránky médií. Po zprávě deníku The New York Times, která odhalila stínový program Pentagonu pro neidentifikované jevy, uniklo na internet několik videí pořízených vojenskými piloty, která ukazují v pohybu nevysvětlitelné objekty, které jako by odporovaly fyzikálním zákonům.


Nepřehlédněte: Proč nás mimozemšťané nekontaktují? Astronaut NASA: Možná s námi jen nechtějí ztrácet čas


Víme, že nic nevíme?

Od té doby se se svědectvím přihlásilo několik dalších pilotů a zákonodárci jejich zprávy berou vážněji než kdy jindy. Do vyšetřování UFO (nebo UAP) se dokonce zapojila už i NASA. „Pochopení informací, které o neidentifikovaných leteckých jevech máme k dispozici, je naprosto zásadní, abychom mohli vyvodit vědecké závěry o tom, co na naší obloze se děje,“ řekl zástupce vědeckých misí v NASA Thomas Zurbuchen.

Panel expertů NASA je reakcí na nedávné slyšení jednoho z podvýborů americké Sněmovny reprezentantů, který uspořádal první kongresové slyšení na téma neidentifikovaných létajících objektů. Zaznělo na něm, že americká armáda v průběhu let zaznamenala stovky nevysvětlitelných incidentů.

Zdroj náhledové fotografie: Albert Antony / Unsplash, zdroj: LiveScience

Total
0
Shares