Xiaomi Mi 11 získává MIUI 13

Peklo zamrzlo! Xiaomi v Česku rozesílá MIUI 13 a Android 12 na tento levný telefon

  • MIUI 13 je nadstavba napěchovaná novými funkcemi
  • Teď v Česku zásadní aktualizaci dostává Xiaomi Mi Note 10 Lite

Dalším chytrým telefonem, který v Evropě dostává aktualizaci s prostředím MIUI 13 a operačním systémem Android 12, je dva roky starý Xiaomi Mi Note 10 Lite. Součástí aktualizace je několik nových funkcí i novější bezpečnostní záplaty. Upozornil na to server GizmoChina.


Nepřehlédněte: Americká vláda má plán pro případ, kdyby svět napadli zombie. Ne, není to vtip


Aktualizace pro Xiaomi Mi Note 10 Lite má označení V13.0.1.0.SFNEUXM a velikost 2,9 gigabajtu, proto pro stažení raději využijte Wi-Fi. Nový firmware přináší nejen nadstavbu MIUI 13, o které se toho v posledních měsících napsalo víc než dost, ale samozřejmě také operační systém Android 12.

Co MIUI 13 přináší?

Na co se můžete těšit? MIUI 13 přináší optimalizace a lepší plynulost nejen systémových aplikací, ale také aplikací třetích stran. Během multitaskingu můžete nově sledovat video v plovoucím okně a k tomu snadno vyvolat klávesnici a odepsat na e-mail či zprávu kamaráda ze sociálních sítí. Neméně důležitá je i funkce pro lepší výdrž baterie či optimalizace aplikací pro telefon, hodiny nebo počasí.

Chytrý telefon Xiaomi
Chytrý telefon Xiaomi. Zdroj: Đức Trịnh / Unsplash

Zkuste štěstí na svém Xiaomi

Nová aktualizace pro Xiaomi Mi Note 10 Lite je distribuována metodou OTA (over-the-air) a telefon by vás na její dostupnost měl upozornit sám. Pakliže se tak nestalo, přejděte do Nastavení = > O telefonu a zvolte Verze MIUI.

Jakou má výbavu?

Xiaomi Mi Note 10 Lite asi nemá smysl představovat. Nabízí zahnutý 6,47palcový AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků, procesor Snapdragon 730G se 6 GB RAM a 5 260mAh baterii. Když začne „šťáva“ docházet, pomůže rychlé dobíjení s výkonem 30 W. Dobíjí se přes USB-C konektor.

Na zadní straně má smartphone sestavu s hlavním 64megapixelovým čipem (f/1.9), doplňují ho osmimegapixelový širokoúhlý foťák, dvoumegapixelový makro snímač a pětimegapixelový čip, který se stará o sběr dat k hloubce ostrosti.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
1
Shares
2 komentářů
  1. já tam mám už verzi 13.0.3.0 ???? a aktualizace není k dispozici žádná.. Nemáte tam špatně tu verzi 13.0.1.0

    1. Ahojh, Radku, to je jen ilustrační náhleďák. Ukazuje update na Xiaomi Mi 11 🙂

Comments are closed.