Doom

Peklo zamrzlo! Legendární hru Doom si už můžete zahrát i v textovém editoru

  • Tak tohle jsme ještě neviděli!
  • Doom rozběhnete i v Notepadu

Ačkoliv byste to nejspíš nečekali, legendární střílečku Doom z roku 1993 si můžete zahrát i v obyčejném textovém editoru (Notepadu), který je součástí každého operačního systému Windows, píše server PCGamer.


Nepřehlédněte: Úchvatné VIDEO: Slunce odpálilo impozantní protuberanci. Zadržte dech!


Pamatujete na Doom?

Přemýšlíte, na čem všem se dá spustit legendární hra Doom? Tak nemusíte, rozběhá ji totiž prakticky cokoli. Už dříve se objevila na moderní lednici, kalkulačkách, CNC stroji, topinkovači, tiskárně, fotoaparátech, a dokonce i barevné žárovce Ikea Trådfri.

A teď máme Doom i v základním textovém editoru. O portaci legendární střílečky, ve které navštívíte peklo, kde vám jde o holý život, má na svědomí vývojář Sam N Chiet.

Věrnost výsledného obrazu možná není ideální a ano, dochází k určitému problikávání, když kosíte démony. Ale na hru zobrazenou výhradně pomocí znaků v aplikaci Notepad to není vůbec špatné. Ve skutečnosti dokážete rozeznat, co se v editoru děje a nedostatek barev ani není tak rušivý, jak byste možná očekávali.

Sam Chiet tvrdí, že aplikaci Notepad nijak nemodifikoval. V následujících dnech port navíc připraví ke stažení, takže si Dooma v textovém editoru bude moci zahrát úplně každý. Projekt zaujal i slavného Johna Romera, tvůrce Dooma, Quaka a Wolfensteina. Na Twitteru ho komentoval příspěvkem: „Really amazing TEXTures.“

První opravdová 3D střílečka

Pokud jste dosud žili pod kamenem, tak Doom je akční počítačová hra, vydaná 10. prosince 1993 společností ID Software. Je to jedna z nejvýznamnějších videoher v historii a je často uváděna jako jedna z nejlepších her všech dob. Když Doom vyšel, šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem ID Software, zdroj: PCGamer

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.