Realme GT získává Android 12 a Realme UI 3.0

Peklo zamrzlo. Exkluzivně jsme vyzkoušeli telefon s Realme UI 3.0 a Androidem 12

  • Náš redakční telefon obdržel nečekanou aktualizaci s Androidem 12
  • Systém je krásně plynulý, přehledný a po vizuální stránce vypadá moc hezky

Mladá značka Realme před několika týdny uvedla, že dokončila práce na uživatelském prostředí Realme UI 3.0 a aktualizaci, která přináší hodně změn včetně operačního systému Android 12, začíná posílat na své první smartphony. Dnes jsme po čase ze zvědavosti opět zapnuli naše redakční Realme GT a dočkali jsme se velkého překvapení. Telefon zahlásil, že nový software je připravený ke stažení a následné instalaci.


Nepřehlédněte: Podvod nebo fér nabídka? Na české aukci Aukro nabízí dosud nevydaný telefon Realme


Přivítejte Realme UI 3.0

Aktualizační balíček měl velikost 4,52 gigabajtu (označení RMX2002_11_C.05), což naznačovalo, že novinek bude celá řada. Z dřívějšího oficiálního prohlášení výrobce vyplynulo, že Realme UI 3.0 přinese prostornější design, jehož cílem bude snížit hustotu informací přidáním více prázdného místa, dále také nové ikony se zajímavým 3D nádechem či upravenou Always-On obrazovku, na kterou bude možné přidat i třeba vlastní fotografii. Velké změny se neudály jen na povrchu, ale i takzvaně pod kapotou.

Realme GT získává Android 12 a Realme UI 3.0.
Realme GT získává Android 12 a Realme UI 3.0. (Zdroj: FONETECH.CZ)

Plynulejší a šetrnější k baterii

Nejnovější Realme UI zároveň o 30 % snižuje využití paměti a zvyšuje rychlost spouštění aplikací o 13 %. Realme uvádělo i 12% úsporu baterie. Po několika hodinách testování nejnovější aktualizace máme jasno – Realme UI 3.0 se hodně povedlo a nabízí přesně to, co výrobce sliboval.

Oproti staršímu Realme UI 2.0 působí nové grafické prostředí uhlazenějším dojmem. Moc se nám líbí také nové možnosti widgetů, nové rozvržení informací, které poskytuje prostorový pocit v celém rozhraní nebo možnost odesílat fotky bez informací o poloze a EXIF dat. Vyzdvihnout si zaslouží také přepracovaná Fotoaplikace a funkce, která přizpůsobí barvy systému podle tapety.

Takto vypadá Realme UI 3.0 s Androidem 12
Takto vypadá Realme UI 3.0 s Androidem 12. Zdroj: FONETECH.CZ

Pátrali jsme na české internetu a došli k závěru, že jsme patrně jediní, kdo v České republice mají Realme telefon s prostředím Realme UI 3.0 a operačním systémem Android 12. Pokud vás ohledně aktualizace zajímá něco konkrétního, nechte nám komentář v diskusi pod článkem.

Zdroj hlavní článkové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Muzete nahrat nekam ten update? Docela bych si ho stahnul a naistalovat.

  2. Zdravím, mám ten samý telefon, ale stále čekám na aktualizaci. To mě ale netrápí na tolik jako otázka, jestli mohu bez jakékoliv zálohy spustit aktualizaci na nové UI 3.0 a s tím zmíněný nový android bez obav, že ztratím jakékoliv data nebo nastavení systému. Děkuji za odpověď.

Comments are closed.