Realme GT2 Pro

Podvod nebo fér nabídka? Na české aukci Aukro nabízí dosud nevydaný telefon Realme

Nový telefon Realme GT 2 Pro zatím nikde neseženete. Naštěstí jsou zde kšeftaři z Aukro.cz, kteří vám ho prodají dříve, než bude dostupný v českých obchodech. Nebo je to celé trochu jinak? V čem je háček?


Nepřehlédněte: Realme GT 2 Pro má fotoaparát s mikroskopem. Zadní stranu telefonu navrhl slavný Japonec


Pokud jste teď někdy navštívili český aukční portál Aukro.cz, a do vyhledávání zadali název Realme GT 2 Pro, tak jste si zajisté všimli jedné nečekané nabídky. Zajímavá je tím, že inzeruje telefon, který se zatím ještě neprodává, a to v Česku ani jinde ve světě. Člověk z Moravského Berouna avizuje, že má k dispozici jeden kus nového Realme GT 2 Pro.

Vyvolávací cena je přemrštěná

Akce skončí v sobotu 5. února, tedy až za 29 dní. Vyvolávací cena telefonu je stanovena na 24 500 korun. Inzerát nicméně hodně klame tělem. Když rozkliknete sekci „Informace od prodejce“, tak zjistíte, že po zaplacení předmětu můžete telefon očekávat až někdy za 3 týdny, jelikož prodejce zboží teprve musí objednat v zahraničí. Ne každý si této „maličkosti“ všimne.

Netvrdíme, že na tomto jednání je něco špatného, nebo že porušuje podmínky aukčního portálu. Kupovat pověstného zajíce v pytli podle nás ale nedává moc smysl. Telefon se u nás v Česku objeví právě zhruba za ty tři týdny (v Číně jde do prodeje zítra, tedy 8. ledna 2022) a případní zájemci tudíž nebudou muset řešit nepříjemnosti s případnou reklamací.

Přece jen do českého obchodu je to mnohem blíže než do nějakého krámu v Číně, zvlášť v době pandemie. Iluze si neděláme ani o ceně. Po přepočtu z ceny nové GT 2 Pro s daní vychází na nějakých 16, maximálně 17 tisíc korun. Částka 24 500 korun je mimo realitu.

Nabídka Realme GT 2 Pro na Aukro.cz
Nabídka Realme GT 2 Pro na Aukro.cz. (Zdroj: Aukro.cz)

Výbavu má Realme skvělou

Připomeňme, že Realme GT 2 Pro je nejlépe vybaveným mobilem v historii značky. Zákazníky osloví jak ekologickým kontextem, protože má zadní kryt z biopolymerového materiálu, tak i výbavou, která je opravdu parádní.

Výkon telefonu zajišťuje aktuálně nejvýkonnější procesor na trhu Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu. Za zmínku stojí také 5 000mAh baterie s 65W rychlonabíjením, hlavní fotoaparát od Sony (IMX766) s rozlišením 50 Mpx nebo AMOLED panel s úhlopříčkou 6,7 palce a rychlými 120 hertzy.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva a archiv společnosti Realme.

Total
9
Shares