OnePlus 9

OnePlus terčem ostré kritiky. Update na Android 12 je obří průšvih!

  • Android 12 je nejnovější iterací
  • S jeho nasazením přispěchal i OnePlus
  • Aktualizace však vyvolala vlnu kritiky

Před pár dny jsem vás nabádal, že pokud se počítáte mezi majitele telefonů OnePlus 9 a 9 Pro, nemáte stahovat aktualizaci na Android 12. Update totiž vykazuje celou řadu chyb, za které to momentálně populární značka schytává ze všech stran. V tomto ohledu jde o nejostřejší kritiku v celé její dosavadní historii.

Android 12 se škraloupem

Právě teď už víte, že mimo celou řadu nejrůznějších vylepšení (např. tři režimy tmavého režimu), intuitivnější interakci UI s uživatelem, rozšířená nastavení atd. trpí aktualizace zásadními nedostatky. Těmi jsou selhávání připojení, disfunkční 5G, chybí aplikace Telefon nebo nelze vytočit volané číslo a v nejhorším případě je zařízení dokonce „bricknuté“ (nutno ROM flash přes adb/fastboot).


Nepřehlédněte: Mladá dívka tragicky zemřela, ve vaně ji zabil telefon na nabíječce


Jinými slovy na dobu určitou nebo neurčitou (záleží na schopnostech jednotlivce) máte z telefonů jen drahé těžítko. Tento průšvih vyvolal lavinu reakcí velmi nespokojených uživatelů, kteří kvůli tomu OnePlus totálně grilují. Zároveň jedním dechem dodávají, že nový vzhled je i přes úspěšnou instalaci nedodělek (někteří šťastlivci udělali obnovu do továrního nastavení a systém rozběhli).

Uživatelé grilují OnePlus

Mimoto, už to není OxygenOS, ale podle reakcí některých populárních vývojářů, jde o ColorOS, navíc ještě špatně implementovaný. Tweet výše je více než výmluvný. Ale aby to nevyznělo jako výkřik do tmy pouze od jednoho z nich. Celá řada dalších dává @Franciscovi za pravdu a potvrzuje, že jde o nedodělek.

I přes úspěšnou instalaci nefungují notifikace, haptická odezva, bezkontaktní platby, mizí aplikace spolu s celou řadou dalších nahodilých lapsů.

Total
1
Shares