Apple Store, iCar

Okradli Apple o 140 milionů korun. Teď půjdou podvodníci na 4 roky za mříže

  • Tři podvodníci okradli Apple systematicky o 140 milionů
  • Policie na ně po 5 letech přišla, teď půjdou do vězení

Zákon a pořádek zatočil s podvodníky, kteří svým nepoctivým ilegálním jednáním připravili společnost Apple o šest milionů dolarů (víc jak 140 milionů korun). Falešné přístroje Apple vydávali za skutečné a požadovali pomoc servisních pracovníků. Teď je čeká několik let za mřížemi.


Nepřehlédněte: Ženě do domu omylem vtrhla zásahová jednotka. Policii tam dovedla lokalizační služba Applu


Okradli Apple o 140 milionů

Podvod na Apple byl vyšetřován již na podzim roku 2019. Tehdy byli chyceni tři podvodníci, kteří systematicky vytěžovali servisní oddělení společnosti Apple s využitím falešných přístrojů, jako jsou iPhony a iPady.

Falešná zařízení si trojice lumpů objednávala z Číny. Šlo o velmi věrohodné kopie, u kterých malí asijští výrobci používali skutečná sériová čísla z databáze Applu. Proto pak napodobeniny zaměstnanci Applu evidovali jako skutečná zařízení.

Tři podvodníci si najali stovky lidí na to, aby se „svým“ problematickým iPhonem či iPadem navštívili servis Applu a tvrdili, že jim zařízení nefunguje. Pracovníci Applu následně zjednali výměnu zboží za nové, které pak podvodníci prodávali.

iPhone 14
Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Do vězení na 4 roky

Vyšetřovatelé přišli na to, že trojice pachatelů jsou bratři a dva z nich dokonce již jednou měli se zákonem problém. Podvod v aktuální podobě jim vynášel několik let a Apple tak měli okrást až o 6 milionů dolarů (asi 140 milionů).

Letos na jaře však sklapla past. Všem třem hlavám organizovaného podvodu byl zabaven majetek a peníze v hodnotě až 4 milionů dolarů (skoro 94 milionů korun).

Hlavní zločinec celé skupiny Zhiwei „Allen“ Liao byl odsouzen na 51 měsíců odnětí svobody, jeho dva komplicové na 41 měsíců odnětí svobody bez možnosti podmíněného propuštění.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann / Unsplash, zdroj: 9to5Mac

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Jak kopie ? Proste stejna fabrika v noci vyrabela to same pro cinsky trh za realne ceny (vyvoj je uz davno nasobne zaplaceny). Marne tapu, kdo je v tomto pripade vetsi zlodej.

Comments are closed.