Telefon, iPhone

Ženě do domu omylem vtrhla zásahová jednotka. Policii tam dovedla lokalizační služba Applu

  • Služba Najít rozhodně není bez chyb
  • Své o tom teď vědí i američtí policisté

Funkce Najít společnosti Apple pomáhá uživatelům získat zpět jejich ztracená nebo odcizená zařízení. Nedávno ji využili policisté z amerického Missouri a věci rozhodně nešly podle plánu.


Nepřehlédněte: Apple má řešení, jako nikdo jiný. Dokáže aktualizovat iPhony přes krabičky v obchodě


Služba Najít od Applu

Je to jedna ze situací, kterou žádný člověk nechce zažít. Sedíte na gauči a koukáte na televizi, když vám do domu zničehonic vtrhne zásahová jednotka a začne s vámi jednat jako se zločincem.

List Riverside Times píše, že Brittany Shamilyová byla doma se svými dětmi, když policisté v plné taktické výstroji vyrazili vchodové dveře jejího domu beranidlem.

Policisté hledali zbraně a materiály související s krádeží auta, ke které došlo o několik hodin dříve. Půl hodiny celý dům prohledávali, ale nakonec odešli s prázdnou. Jak k omylu došlo?

Dříve téhož dne šest lidí ukradlo automobil Dodge Charger. Přítel majitelky vozu policii řekl, že v autě jsou bezdrátová sluchátka AirPods. A navrhl, že je strážci zákona mohou vystopovat pomocí aplikace Najít.

Lokalizační služba společnosti Apple však policisty dovedla k domu Shamilyová. Úřady okamžitě požádaly o povolení k domovní prohlídce, protože měly podezření, že se v domě nacházejí střelné zbraně. A dostaly ho.

Zločin, policie, AI, umělá inteligence
Zdroj: 4711018 / Pixabay

Případ míří k soudu, poškozená chce peníze

Po zpackaném zásahu policie našla sluchátka AirPods ležet na ulici před domem. Jedna z dcer Shamilyové později uvedla, že ráno viděla, jak se okolím řítí něco, co mohl být ukradený Charger. Jeden z lupičů sluchátka zřejmě vyhodil z okna poblíž jejich domu. Později téhož dne pachatelé s autem havarovali asi 10 kilometrů od domu Shamilyové.

Celý případ se nyní dostává před soud a poškozená rodina požaduje tučné finanční vyrovnání. Není známo, zda soudce, který příkaz k prohlídce domu vydal, věděl o tom, že jednotka SWAT získala údaje o poloze pouze na základě služby Najít. Jisté však je, že nevinná rodina s malými dětmi musela zažít pořádným šok.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: techSpot

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..