Výměnný program Apple

Apple má řešení, jako nikdo jiný. Dokáže aktualizovat iPhony přes krabičky v obchodě

  • Apple vyřeší aktualizace iPhonů systémem Presto
  • Díky tomu bude moci updatovat dosud nezapnuté iPhony
  • Ty mohou klidně ležet v krabičkách na pultech obchodů

Apple konečně naplno rozjel svůj projekt aktualizování zabalených telefonů na pultech obchodů. Říká tomu jednoduše „Presto“. Díky tomuto nástroji dokáže nainstalovat aktualizace na telefony, které ještě ani nebyly aktivovány – tedy poprvé zapnuty. O projektu již dříve informovalo několik whistleblowerů, v čele s Markem Gurmanem z agentury Bloomberg.


Nepřehlédněte: Apple všechny překvapil. Hodinky Apple Watch prý chtěl nabídnout i uživatelům Androidu


Apple umí aktualizovat iPhony ještě v krabičkách

Proprietární systém Presto zajistí, že když si zákazník koupí nový iPhone, bude připraven k použití s nejnovějším softwarem ihned po vybalení z krabičky. Cílem je, aby se snížil podíl toho, co vše musí zákazník s novým telefonem provést, než jej vůbec začne používat.

Možná to znáte sami. Pořídíte si nový telefon, postupujete procesem přihlášení a obnovení dat z toho starého. Když v tom najednou vás přeruší otravná aktualizace. Nehledě na to, kolik jste si na nový telefon vyčlenili času, musíte jej nyní odložit a provést aktualizaci.

Pokud by se systém uchytil, mohl by být použit také k omezení padělaných iPhonů. Pokud například rozbalíte nový iPhone a bude na něm spuštěna zastaralá verze systému iOS, mohlo by to být znamení, že nemáte originální zařízení Apple.

Apple iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Češi (a iPady) mají zatím smůlu

Co je celkem zásadní, Apple bude nástroj Presto spouštět do ostrého provozu zatím pouze v USA, a to jen ve svých vlastních kamenných prodejnách Apple Store. Určitě není od věci, aby se postupně přidaly další země, je však otázkou, zda Presto přenechá také autorizovaným prodejcům, protože třeba v Česku žádný Apple Store nestojí.

Zdroje se zatím nezmiňují o tom, jestli bude systém pracovat pouze s iPhony, anebo se rozšíří i na iPady, Macy a další zařízení. Je však nabíledni, aby se tak stalo.

Zdroj náhledové fotografie: Apple, zdroj: TechSpot

Total
0
Shares