Apple Watch

Apple všechny překvapil. Hodinky Apple Watch prý chtěl nabídnout i uživatelům Androidu

  • Apple se prý pokoušel přinést Apple Watch na Android
  • Po třech letech však od projektu odstoupil
  • Nyní to poprvé přiznal kvůli žalobě od amerického ministerstva spravedlnosti

Zástupce společnosti Apple v rámci své reakce na žalobu amerického ministerstva spravedlnosti potvrdil, že v jednu chvíli uvažovali o vytvoření kompatibility Apple Watch se systémem Android. Firma tomuto vedlejšímu projektu údajně věnovala tři roky práce.


Nepřehlédněte: Apple Watch pomohly muži odhalit krevní sraženiny v plicích, které nemocnice původně přehlédla


Apple Watch pro Android?

Faktem je, že hodinky Apple Watch, jakkoliv patří k nejoblíbenějším na trhu, není možné připojit k jinému telefonu než k iPhonu. Apple přitom strávil tři roky prací na zařízení pro Android – či speciální konektivitě pro již stávající Apple Watch.

Nemožnost připojit Apple Watch k Androidu nyní americké ministerstvo spravedlnosti používá proti Applu jako důkaz jeho protisoutěžního chování:

„Chytré hodinky Apple Watch jsou kompatibilní pouze s iPhonem. Pokud tedy společnost Apple dokáže uživatele nasměrovat ke koupi hodinek Apple Watch, je pro něj koupě jiného typu chytrého telefonu nákladnější, protože musí opustit své drahé hodinky Apple Watch a koupit si nové chytré hodinky kompatibilní se systémem Android.“

Apple Watch
Zdroj: Solen Feyissa / Unsplash

Výrobci iPhonů hrozí pokuta

Nicméně po třech letech práce na Apple Watch pro Android americká firma tento projekt ukončila. Nyní se k tomu však poprvé otevřeně přiznala. V listopadu loňského roku na tuto skutečnost upozornil také Mark Gurman, insider agentury Bloomberg, který se informacím o společnosti Apple věnuje dlouhodobě.

Zdroj náhledové fotografie: fancycrave1 / Pixabay, zdroj: 9to5Mac

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..