iPhone 14

Odhalili, co Apple tvrdošíjně tají. S předstihem známe kapacity baterií iPhonů 16

  • Znovu se spekuluje o nových iPhonech 16
  • Apple zřejmě všechny příjemně překvapí

Několik měsíců před premiérou unikly Applu další klíčové informace k novým modelům řady iPhone 16. Nyní už známe i kapacity baterií chystaných „jablíček“.


Nepřehlédněte: Korejci zapnuli umělé Slunce, které je žhavější než skutečné. Dosáhlo teploty 100 milionů stupňů Celsia


iPhone 16 dostane větší baterii

Chytré telefony od Applu jsou tradičně ty nejočekávanější v mobilním světě. V případě chystaných modelů série iPhone 16 se první informace začaly objevovat vloni na podzim a postupně se množství úniků zvyšuje. Příliš tajností už nezůstalo, i když je samozřejmě stále možné, že nás výrobce na premiéře, která by se měla uskutečnit v září, něčím velkým překvapí.

Informace o kapacitě baterií Apple tradičně zatajuje a obvykle je nezmiňuje ani na akcích, kde nové iPhony představuje. Na keynote se obvykle kasá výkonem procesoru, kvalitou dílenského zpracování a fotoaparátem. Naštěstí existují insideři, kteří tyto zatajované údaje s předstihem vždy rádi vynesou na světlo. 

Ruku do ohně za následující informace samozřejmě nedáme, ale podle jednoho známého čínského whistleblowera budou mít iPhony 16 baterie s těmito kapacitami:

  • iPhone 16: 3 561 mAh
  • iPhone 16 Plus: 4 006 mAh
  • iPhone 16 Pro: 3 355 mAh
  • iPhone 16 Pro Max: 4 676 mAh
iPhone X
Zdroj: Vinoth Ragunathan / Unsplash

Apple pracuje na efektivnějším chlazení

Kromě iPhonu 16 Plus si mezigeneračně všechny modely celkem slušně polepší. Například současný iPhone 15 je vybaven baterií s kapacitou 3 349 mAh a nástupce iPhone 16 má dorazit s baterií článku 3 561 mAh. Vůbec nejlepší výdrž z nového kvarteta by měl nabídnout iPhone 16 Pro Max.

Zlepšení výdrže u nových jablíček by mělo pomoci i zavedení nového grafenového chlazení, které zamezí přehřívání a rychlému úbytku energie. „Apple aktivně pracuje na grafenovém chladícím systému pro řadu iPhone 16, aby vyřešil problémy s přehříváním, které trápí současnou řadu iPhone 15,“ prozradil tipér KosutamiSan na X (dříve Twitter).

Zdroj náhledové fotografie: Lucas Hoang/ Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares