iPhone

Obraz z roku 1882 vyvolal obrovský rozruch: Co vidíte? Drží muž v ruce iPhone?

  • Další důkaz o cestování časem?
  • Na 141 let starém obrazu je prý iPhone

Starý obraz rozproudil vášnivou debatu, jestli lidstvo někdy cestovalo časem. Při pohledu na malbu z roku 1882 se totiž zdá, že skotský básník Robert Burns drží v ruce iPhone.


Nepřehlédněte: Ze Slunce vychází záhadný signál, který připomíná tlukot srdce. Každých 20 sekund se opakuje


Používal iPhone?

Lidé si v posledních dnech znovu kladou otázku, zda je cestování v čase opravdu možné. Když se na slavnou malbu z 19. století totiž zaměříte podrobněji, všimnete si muže, který používá iPhone 125 let před jeho uvedením na trh.

Obraz pojmenovaný Zasnoubení Burnse a Highland Mary, který kolem roku 1882 dokončili R. Josey a James Archer, zobrazuje světoznámého skotského básníka Roberta Burnse a jeho milenku Mary Campbellovou, jak si vyznávají lásku.

Dílo zachycuje dva mladé lidi, kteří stojí u břehu řeky Ayr a v ruce drží tmavě zbarvený obdélník se zaoblenými rohy připomínající první iPhone.

Betrothal of Burns and Highland Mary
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Důkaz o cestování časem?

Zvláštní detail na internetu rozproudil vášnivou debatu. Podle mnohých uživatelů jde o důkaz, že slavný skotský básník uměl cestovat časem. Jaká je skutečnost?

Zamilovaná dvojice si samozřejmě nehraje s novým iPhonem, jak se na první pohled může zdát. Vysvětlit záhadu, která nedá mnohým spát, je přitom velmi jednoduché. Zamilovaní se u řeky v západním Skotsku setkali proto, aby přátelům oznámili, že se vezmou a tuto událost oslavili starou skotskou tradicí – výměnou Biblí.

Nejedná se o první malbu, která uživatele zmátla natolik, že začali věřit, že cestování časem je skutečně možné. Na dalším z obrazů, který namaloval Umberto Romano, zase vystupuje žena, která hledí na předmět, jenž vypadá jako iPad. Ve stojánku ale nejspíš měla hliněnou destičku, na kterou se psalo před vynálezem papyrusu.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Myslím, že to není iPhone, ale Motorola.
    To bude ta záhada

Comments are closed.