Telefon, iPhone

Obraz starý 164 let převrátil internet vzhůru nohama! Vážně na něm drží žena iPhone?

  • Další údajný důkaz o cestování časem?
  • Na 164 let starém obrazu je prý iPhone

Internetem koluje fotografie obrazu z 60. let devatenáctého století. Umělecké dílo je zvláštní tím, že ukazuje ženu, která jde po pěšině a v ruce drží něco, co vypadá jako iPhone. Jak je to možné, ptají se lidé? Jde o nový důkaz cestování v čase, nebo snímek ve skutečnosti ukazuje úplně něco jiného?


Nepřehlédněte: Vědci jsou zmatení. K Zemi se nečekaně obrátila supermasivní černá díra


Důkaz o cestování časem?

Pořádný rozruch na sociálních sítích způsobil obraz z roku 1860. Na první pohled na něm není nic neobvyklého. Když se na něj ale blíže podíváte, všimnete si ženy v šatech, která jde po pěšině a v ruce něco drží. Podle mnohých jde o tajemnou cestovatelku v čase, kterou čirou náhodou namaloval rakouský umělec Ferdinand Georg Waldmüller.

Obraz s názvem Očekávání vystavuje mnichovské muzeum Neue Pinakothek. Dílo se stalo virálním již v roce 2017, kdy si lidé poprvé všimli, že pohled dívky na malbě patří jen a pouze předmětu, který drží v ruce a nikoli nápadníkovi, který čeká, aby ji mohl obdarovat květinou.

Drží v ruce zpěvník nebo iPhone

Bohužel nejde o znuděnou cestovatelku časem, která sjíždí TikTok nebo jinou sociální síť. Podle odborníků žena ve skutečnosti drží v ruce zpěvník nebo modlitební knihu, nikoli jablečný smartphone.

„Nejvíce mě zaráží, jak technologie změnily interpretaci obrazu a svým způsobem využily celý jeho kontext. Velkou změnou je, že v roce 1850 nebo 1860 by každému bylo jasné, že dívka se soustředí na zpěvník nebo modlitební knížku, zatímco dnes při pohledu na obraz všechny napadne, že je pohlcená sociálními médii,“ uvedl jeden z návštěvníků muzea.

Podobný rozruch jako obraz rakouského umělce vyvolal před nedávnem starý řecký náhrobek. Podle některých lidí je na něm zřetelně vidět notebook, který má ze strany dokonce dva USB porty.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: NYPost

Total
0
Shares