Řecko, socha, počítač, notebook

Navštěvují nás cestovatelé v čase? Lidé si myslí, že žena na dva tisíce let staré soše drží notebook

  • Co drží žena v rukou na řeckém náhrobku?
  • Někteří si myslí, že moderní přenosný počítač

Lidé si momentálně lámou hlavu nad starým řeckým náhrobkem, na kterém je podle mnohých vyobrazen notebook. Jde snad o definitivní důkaz, že cestovatelé v čase skutečně existují?


Nepřehlédněte: Číňané vyrobili repliku mimozemské lodi. Létající talíř funguje na elektřinu


Důkaz o cestování časem?

Internetem koluje bláznivá teorie týkající se starověkého Řecka. Tvrdí, že dávné věštkyně využívaly ke svým předpovědím moderní notebooky. Má to dokazovat dva tisíce let starý náhrobek, na kterém je vyobrazen přenosný počítač. Jedná se o další důkaz toho, že již dříve byla naše budoucnost předpovězena? 

Jisté je, že konspirační teoretici v tom všem vidí důkaz existence cestování v čase, podobně jako tomu je v případě různých historických fotografií, o kterých jsme psali například zde. „94 centimetrů vysoká socha s názvem Grave Naiskos of An Enthroned Woman With An Attendant je vystavena v Muzeu J. Paula Gettyho v kalifornském Malibu,“ píše server USA Today. 

Starořecký náhrobek vyobrazuje ženu se svým sluhou. To, co způsobilo poprask, je předmět, který muž ženě ukazuje. Podle diskutérů na internetu jde o notebook, který má ze strany dokonce dva USB porty. Diskutéři na internetu jsou přesvědčeni o tom, že konečně našli důkaz, že cestovatelé v čase existují. Jenže jaká je skutečnost?

Jde skutečně o funkční notebook?

Podle archeoložky Kristiny Killgroveové jde ve skutečnosti o pár voskových tabulek, které se dříve používaly k psaní. Odbornice doplnila, že v otvorech na boku, které připomínají USB konektory, se kdysi zřejmě nacházely různé dřevěné předměty, které časem shnily. Odpůrci teorie o laptopu, a že jich je hodně, si myslí, že záhadný předmět může být také úplně něco jiného – například šperkovnice.

A jaký je váš názor? Opravdu se na náhrobku nachází notebook nebo jde o obyčejnou dřevěnou krabičku?

Zdroj náhledové fotografie: sailko / Wikimedia Commons, zdroj: DailyMail, USA Today, Forbes

Total
0
Shares