UFO, létající talíř

Číňané vyrobili repliku mimozemské lodi. Létající talíř funguje na elektřinu

 • V Číně vyrobili opravdové UFO
 • Vypadá jako ze sci-fi povídky

V Číně se k oblakům vznesl první elektrický létající talíř. Vypadá jako UFO ze science fiction filmu, ale na jinou planetu vás nepřenese.


Nepřehlédněte: Českem se šíří nový typ podvodu: Falešný operátor přes SMS připravil muže o 850 tisíc korun


Čínský létající talíř

Piloti vzlétli v elektrickém létajícím UFO s kolmým startem na propagační akci pořádané v čínském městě Šen-čen a mohli si užívat jedinečného panoramatického výhledu na okolí.

Létající talíř, který vyrobila společnost Shenzen UFO Flying Saucer Technology, využívá kanálovou konstrukci s šesti otvory se dvěma vrtulovými listy, celkem jich je 12, píše server Electrek.

„Konstrukce maximalizuje stabilitu a bezpečnost díky rovnoměrně rozloženému pohonu.“ Podle čínských novin Shenzhen Pages může futuristicky vyhlížející eVTOL vzlétnout a přistát na zemi nebo na vodě.

V UFO, jak stroj sami vývojáři nazývají, lze létat až 15 minut a dosáhnout výšky 200 metrů v maximální rychlosti 50 km/h, nebo lze využít systém autopilota, který pasažéry dopraví přesně tam, kam chtějí.

V současné době budou elektrické létající talíře, které jsou výsledkem více než tříletého vývoje, sloužit především k vyhlídkovým letům a propagačním akcím. O velikosti a schopnostech neobvyklého létajícího dopravního prostředku si můžete udělat dobrou představu z videa níže.

Létající taxi

Shenzen UFO Flying Saucer Technology není jedinou čínskou společností, která vyrábí neobvyklé létající stroje. Firma XPeng, který je známá prémiovými elektromobily, nedávno představila nejnovější verzi svého létajícího taxi.

Dopravní prostředek, který vypadá jako z hollywoodských filmů, je podle zástupců společnosti tichý jako roj včel a schopný kolmého startu a přistání.

XPeng je létající taxi určené pro využití ve městech jako alternativa ke klasické dopravě, kde by se pohybovalo v poměrně malé výšce. Sami tvůrci ho vidí jako ideální „přemísťovadlo“ na kratší vzdálenost, ideálně na nákupy, cesty k lékaři a tak podobně.

Zdroj náhledové fotografie: generováno Midjourney (AI), zdroj: electrek

Total
0
Shares
3 komentářů
 1. No, tak už jsem na to kliknul, tak aspoň zanechám komentář, když už mě špehujou vaše sušenky.
  Takže bych vám chtěl blahopřát ke clikbaitu roku.
  Nevím jak to máte u vás ve šmoulí vesničce, ale tady na zemi se drony převlečené do kartonu nepovažují za létající talíře, pokud ovšem nemyslíte jídelní talíře, které po vás hází manželka když nevynesete odpadky.
  i

 2. Jako sorry, nic noveho pod sluncem, tenhle koncept vysel v casopisu ABC pred r 89. Navic zadnou stabilitu jsem na videu nevidel, to uz kdejaky vrtulnik lita lepe.

 3. Jsou blbí Číňané, nebo novináři? V každém případě se jedná o normální dron se zakopotovanými vrtulemi. Nic víc, nic míň, tedy nic převratného.

Comments are closed.