Cestovatel

Objevily se další záhadné záběry telefonu z roku 1938: Tentokrát v Česku!

  • Na videu z roku 1938 je prý telefon
  • Je to důkaz cestování v čase?

Je tomu několik týdnů, co jsme vás informovali o 85 let starém videu z USA. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle záhadologů se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje. Jak se však nyní ukázalo, podobnou scénu najdeme i v českém dokumentárním seriálu Hledání ztraceného času.


Nepřehlédněte: Vědci hlásí, že možná objevili klíč k dlouhověkosti. Opravdu tohle prodlouží lidem život?


Cestovatelka časem v Česku?

V díle s názvem Výlety pana duchovního, který je věnován správci zámku v Žinkovech Vratislavovi Tichému, si lze všimnout ženy, která u ucha drží jakýsi předmět a mluví do něj.

Vypadá to, jako by v ruce skutečně svírala mobil, ale vzhledem k délce záběru a ženám, které prochází před ní, to nemůžeme říct stoprocentně. Opravdu telefonovala, nebo se jen neškodně drbala za uchem a u toho něco říkala ostatním? Kdo ví.

Epizodu si můžete pustit na stránkách České televize v tomto odkazu. Žena před kameramanem prochází v čase 08:10.

Na 353 let starém obraze drží v ruce iPhone

Podobnou senzaci vyvolal i film Charlieho Chaplina Cirkus z roku 1928, kde v jednom ze záběrů prochází dáma s neznámým bezdrátovým předmětem, do kterého mluví. V tomto případě se však zřejmě jednalo o naslouchátko.

A stranou zájmu uživatelů internetu nezůstal ani obraz z roku 1670. Malba nizozemského malíře Pietera de Hoocha zobrazuje muže, jak v ruce drží povědomý předmět, a je tak přesvědčivá, že zmátla dokonce i zatvrzelé skeptiky.

Toho, že se na de Hoochově díle možná skutečně nachází iPhone, si všiml před lety i šéf společnosti Apple Tim Cook.

„Vždy jsem si myslel, že vím, kdy byl iPhone vyroben. Tím si už ale nejsem tak úplně jistý,“ prohlásil pobaveně Cook na setkání s nizozemskou političkou Kroesovou v amsterdamském muzeu, kde je obraz s názvem Man Handing a Letter to a Woman in the Entrance Hall of a House (Muž podává dopis ženě ve vstupní hale domu) dlouhodobě vystaven.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem ČT, zdroj: ČT Archiv

Total
0
Shares
10 komentářů
  1. V roce 1975 v létě jsme jsem našel mobil u řeky Opavy u Města Hlučín a donesl domů,chvílema zvonil,Máma mně poslala ho tam vrátit tam kde jsem ho našel,,jak jsem ho položil na pařez kdej jsem ho našel,ohlédl jsem se kolem a pak koukám už na tom pařezu nebyl.

  2. A komu v tom roce telefonuje? Před tím než se postavili vysílače? To nebude mobil. Není to cestování v čase. A spíš bych se zaměřil na to kdo nebo co je ta osoba. Není to mimozemšťan:-D jen taková maličkost… to že je technologie masově rozšítená neznamená že je dokonalá a už vůbec ne nová. Jezdíme auty na fosilní paliva aby z toho byl zisk. Platíme za volání aby se mohli stavět vysílače nebo se postavili vysílače aby jsme mohli platit za telefon. Naši předci zaplatili za výstavbu elektraren a stejně platíme elektřinu. Zkuzme opustit scify a racionálně uvažovat. Kdy byl vytvořen první telefon, kdy byla poslána první zpráva, jak dlouho trvalo než jsme se dostali do tohoto bodu. Byl to opravdu čas? Co je vlastně čas? Kdyby se naše planeta neotáčela jak by jsme měřili čas? Kdyby ani neobíhala kolem slunce jak by se dal určovat čas. Je to opravdu přirozené že takto svět funguje? Racionálně bylo možné říci že celý vesmír obíhá kolem země a racionálně se rozhodovalo o úpálnení lidí s jiným názorem. Geniální lidé podle doložených faktů existovali vždy. Mohli zkonstruovat úžasné věci které se nikdy nedostali na světlo světa. Buď z obav nebo že v nich nikdo neviděl zisk. Co když i z času má někdo zisk? Potom by čas nebyl jen relativní ale cestování časem by byl nesmysl. Zkuzme uvažovat spíše nad prostorem. Jeho existenci potvrzují naše smysli. V naší hlavě se utváří obraz prostoru 3D obraz na základě vjemů. V případě že by naše věmy byly nedokonalé není možné že by obraz mohl být rozšířený plnější mimo naše současné pochopení? Jaký je svět pro mravence? Řeší čas? Medůza řeší čas? Proč je člověk časem posedlí? Asi nám chybí další prostor tak si jej vytvárime právé časem?

  3. Jak může telefonovat bez satelitů, to může napsat velký…

  4. Již dávno mě fascinovala fotografie muže ,co fotografuje v minulosti. Dnes žiji v oblasti , kde je velmi slabé pokrytí operátory ,2023.Můj telefon je těžítko na stole. Komu tedy lidé z minulosti telefonují , přes jaký vysílač a operátora?

  5. Jako recese dobrý. Jen by mě zajímalo, jakého měl dotyčný člověk operátora a jak dobrý signál měl tenkrát na počátku minulého století…

Comments are closed.