Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods

O2 Pods RECENZE: pekelně levná sluchátka jsou jen ďábelský marketing

V dnešní recenzi si rozebereme slavná bezdrátová sluchátka O2 Pods. Každý o nich hovoří, každý je chce. Důvod? Pokud jste zákazníkem O2, mohou být vaše za směšnou cenu 299 korun. Sluchátka přinesl operátor v rámci své vánoční nabídky a nabízí je v černé, bílé a modré variantě.


Nepřehlédněte: Redmi Buds 3 Pro RECENZE: nejlepší levná bezdrátová sluchátka s ANC


O2 Pods specifikace

Zpracování plast
Hmotnost 3 gramy každé sluchátko
Technologie Bluetooth 5.1, dotykové ovládání
Nabití plné nabití sluchátek: 1,5 hodiny, plné nabití pouzdra: 2 hodiny
Baterie sluchátka (35 mAh), pouzdro (470 mAh)
Výdrž výdrž: 7 hodin poslechu, společně s pouzdrem až 28 hodin
Cena 1 299 Kč (v akci 299 Kč)

Obsah balení

 • pravé a levé sluchátko O2 Pods
 • dobíjecí pouzdro
 • USB-A / USB-C kabel
 • český návod

První dojmy a konstrukce

O2 Pods jsou sluchátka, která jsou momentálně velkým hitem. V akci je operátor propaguje kde může a v rámci vánoční kampaně je nabízí svým zákazníkům za snových 299 korun. Pakliže klientem nejste, platí pro vás cena 1 299 korun (rozhodně neadekvátní), ale můžete přejít a pak pro vás platí stejná sleva 1 000 korun za každou službu.

Operátor na svém webu uvádí, že bezdrátová sluchátka O2 Pods jsou vyrobena z kvalitního materiálu, který zaručuje odolnost. Není to samozřejmě pravda. Za necelé tři stovky dostanete levný čínský AliExpress se vším všudy.

Začněme nabíjecím pouzdrem. Ano, má sice matnou povrchovou úpravu, které zamezuje ulpívání otisků prstů, jenže použitý plast na dotyk působí až směšně levně. Víčko pouzdra pořádně nedrží v pozici a divně vrže a zvláštně se kýve do stran. Zapomeňte také na to, že víčko otevřete a pouzdro si položíte na stůl. Pant je tak slabý, že se box okamžitě zavře.

Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods
Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods | foto: FONETECH.CZ

Takřka ihned vám tak docvakne, že máte co dočinění s velmi levnými generickými sluchátky, na které bylo vlastně jen dotisknuto logo O2. Když už zmiňuji logo, je překvapením, že na pouzdru není celé, ale nachází se pouze ve spodní části a vrchní část písmena O na víčku chybí.

Vypadá to minimálně zvláštně a vše ukazuje na to, jak moc O2 spěchalo, aby sluchátka stihlo nabídnout lidem před Vánoci. Kdyby se logo pootočilo o 90 stupnů, bylo by po problému. Ale asi to při designovém návrhu nikoho netrápilo.

Sluchátka jsou klasické pecky

Pokud jste dočetli až sem, asi tušíte, co bude následovat. Sluchátka jsou vyrobena ze stejného levného plastu jako dobíjecí pouzdro. O2 Pods jsou klasické pecky bez gumových nástavců, prostě nejde o mnohem rozšířenější špunty, takže pokud vám v uších budou držet, pro vás jedině dobře. Mně v uších seděla skvěle. Protože se jedná sluchátka z levného plastu, jsou velmi lehká. Každé má hmotnost jen 3 gramy a v uších je během používání skoro nepocítíte.

Po několikahodinovém nošení už jsem ovšem začal pociťovat jistý nekomfort. Ergonomie hlavy sluchátek nebude úplně dokonalá. Na druhou stranu musím zmínit, že podobný stav se v mém případě dostavuje vlastně téměř s každými peckami, rozdíl je mezi nimi pouze v tom, za jak dlouho mi v uších začnou vadit.

Gesta pro snadné ovládání

Pro snadné ovládání najdete na každém sluchátku dotykovou plošku. S O2 Pods tak přijmete hovor nebo přepnete skladbu, aniž byste telefon museli vytahovat z kapsy. K dispozici máte jednoduchá gesta, kdy dvojitým dotykem spustíte nebo zastavíte přehrávání skladby (pravé i levé sluchátko), trojitým poklepáním píseň přeskočíte (pravé sluchátko) nebo se vrátíte o písničku zpět (levé sluchátko). Hovory můžete také ovládat přímo na sluchátkách. Rychlým dvojitým dotykem přijmete (pravé sluchátko) nebo ukončíte hovor (levé sluchátko). Gesta jsou naprosto standardní.

Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods
Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods | foto: FONETECH.CZ

Za výhodu, považuji, že můžete používat pouze jedno sluchátko. To oceníte například pokud ležíte u televize a hlavu máte zabořenou v polštáři. Slyšíte co se děje v TV a přitom nepociťujete žádný nekomfort, protože vás do druhého ucha nic netlačí. Můžete tak poslouchat, nerušit okolí a spokojeně chillovat.

Jinak ale vidím velký špatný, jak říkávala slavná televizní věštkyně Jolanda. Chybí třeba užitečná funkce, kdy se vyndáním sluchátka z ucha přehrávání zapauzuje a opětovním nasazením skladba znovu začne hrát. S O2 Pods dostanete vážně jen nutný základ. Nic víc.

Nepočítejte s žádnou dedikovanou aplikací, s důležitou funkcí aktivního potlačení okolního hluku (ANC), podporou bezdrátového nabíjení a dalšími fučurami. Podpora kodeků SBC (sub-band codec) a AAC (advanced audio coding) je tu maximem a při pomyšlení na kvalitní aptX můžete začít ronit krokodýlí slzy.

Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods
Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods | foto: FONETECH.CZ

Z hygienického hlediska mi navíc nepřijde ani dobře řešené, že se na každém sluchátku nachází vroubkovaný otisk prstu, abyste věděli, kde jsou senzorové plošky. Jasně, člověk díky tomu ví, kde tlačítko najít. Nedělám si ale žádné iluze o tom, jak to v perforaci bude vypadat po pár týdnech používání.

Odezva dotykového ovládání není také zrovna nejrychlejší a upozornit musím i na problémy s párováním, kdy mi občas hrálo jen jedno ze sluchátek. Vždy se ale vše podařilo opravit odpojením sluchátek od telefonu a novým spárováním.

Párování O2 Pods je naštěstí velmi snadné: stačí otevřít pouzdro a sluchátka vyndat. Poté je najít v nabídce Bluetooth vašeho telefonu a v nabídce zvolit O2 Pods. Neviditelnou pupeční šňůrou tu je Bluetooth 5.1. Za to O2 chválím. Díky podpoře moderního bezdrátového standardu můžete se sluchátky bezstarostně chodit po bytě a neztrátíte spojení.

Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods
Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods | foto: FONETECH.CZ

Jaká je výdrž O2 Pods?

O2 Pods slibují až 7 hodin na jedno nabití a celkem 28 hodin s nabíjecím pouzdrem. A tyto hodnoty fakt sedí. Dostat se na 7 hodin vážně nepředstavovalo problém a s nabíjecím pouzdrem jsem byl schopný fungovat nejakých 26 hodin. Víte co? Já jsem maximálně spokojen! Společně s nízkou hmotností a rychlým párováním je výdrž jednou z hlavních předností O2 Pods. Ocenit musím i moderní USB-C konektor pro nabíjení pouzdra.

Jak O2 Pods hrají? Děláte si legraci?

Máme před sebou poslední a nejdůležitější část každé recenze sluchátek. Ano, správně tušíte, je to zvuk. No… Nebudu nic okecávat a tak vytahuji mafiánský kulomet. Kvalita reprodukce zvuku je těžce podprůměrná a přiznám se, že jsem čekal cokoliv, jen ne tohle. Zvuku chybí vlastně všechno. Sluchátka pořádně nezabasují a zahuhlané jsou bohužel i výšky a středy. Navíc je u některých náročnějších skladeb na pozadí slyšet nějaký ruch, jakési zvláštní statické rušení.

Pro cokoliv jednoduché, jako je nenáročný popík, mluvené slovo a jednodušší skladby, O2 Pods asi postačí. Cokoli náročnější, například orchestr nebo rockové šlágry, metal nebo soundtracky z filmů, ale fakt nezní dobře. To už se zvuk často slývá dohromady a člověk má problém se v tom všem vyznat.

Nic extra není ani kvalita hovorů, ale dá se to přežít. Co se už ale nedá akceptovat, to je velké zpoždění, pokud se sluchátky budete hrát hry. Zkoušel jsem „zapařit“ na Androidu a bohužel, zpoždění je neúnosné. Za chvíli jsem to proto raději zabalil.

Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods
Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods | foto: FONETECH.CZ

Ale beru tak trochu v potaz to, že tyhle pecky v akci stojí 299 korun. O2 Pods prostě nejsou audiofilská sluchátka, na kterých si vychutnáte detaily nástrojů, jemně rozlišené barvy tónů a vzdušnost. Nabízí jen přiměřeně atraktivní poslech pro nenáročného posluchače.

Radost neudělá ani to, že abyste byli trochu spokojení a něco slyšeli, musíte zvuk sluchátek vyhnat prakticky až na maximum, což platí zejména pokud se pohybujete venku. Citelně schází jakákoli pasivní izolace proti okolnímu hluku, čili pokud budete stát na zastávce autobusu, je velká šance, že uslyšíte, co si lidé kolem vás povídají.

Mám si O2 Pods pořídit?

Běžná cena sluchátek je podle operátora 1 299 korun. A víte co já na to? Ne! Prostě ne! Jako ne! Pokud na vás dolehla mediální masírka a za tyto peníze nad O2 Pods uvažujete, tak s tím okamžitě přestaňte. A ani na vteřinu také nepřemýšlejte nad tím, že byste se O2 upsali, jen abyste dosáhli na slevu 1 000 korun. Nedává to smysl. O2 Pods jsou i po redukci ceny na 299 korun sluchátka pouze pro skalní příznivce operátora.

Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods
Levná bezdrátová sluchátka O2 Pods | foto: FONETECH.CZ

Zpracováním připomínají maketu/hračku a jsou vyrobena z plastu nízké kvality. Z funkcí chybí prakticky všechno. Jsou tu jen dva základní kodeky, chybí aktivní potlačení okolního hluku nebo jednoduchá mobilní aplikace, kde by si člověk alespoň něco mohl nastavit. Po zvukové stránce jsem zklamaný, prostě hrají špatně. A prakticky jediné, za co se dají pochválit, je výdrž a také snadné párování. Pro mě to je ale málo a O2 Pods tak nemohu doporučit.

Pokud chcete levná bezdrátová sluchátka, jsou tu třeba loňské Honor Choice True Wireless Earbuds za pěkných 590 korun nebo Niceboy HIVE Podsie 2021 za nějakých 700 korun. Jsou pro vás už moc drahé? Mrkněte na AliExpress, kde za nějakých 5-7 dolarů (čili něco málo přes sto korun) seženete bezdrátové pecky, které hůře než O2 Pods určitě hrát nebudou.

Co se mi líbilo?

 • dobrá výdrž samotných sluchátek i pouzdra
 • moderní USB-C konektor pro nabíjení
 • snadné a rychlé párování
 • sluchátka jsou lehká

Co se mi nelíbilo?

 • mizerná kvalita zpracování
 • použitý levný plast
 • chybí potlačení okolního hluku (ANC)
 • špatná reprodukce zvuku/hrají špatně
 • často opožděné reakce dotykového ovládání
 • chybí mobilní aplikace pro různá nastavení
 • příliš velká latence, se sluchátky se nedají hrát hry
 • nabíjecí pouzdro vrže, kinklá se
 • příliš vysoká cena, pokud nejste klientem O2 (1 299 Kč)
Total
4
Shares
1 komentář
 1. Klasika v podání O2, dělají to tak s HW léta. Nakoupí ready made HW a plácnou na to svoje logo, následně se snaží marketingově uplést z hovínka bič. U sluchátek za tři kila je to jedno, sranda ale končí u smartboxů, settopboxů a modemů, které tři kila nestojí… Jejich technici by off the record měli co vyprávět :-).

Comments are closed.