Realme logo

Nový prodejní hit ve vyšší střední třídě? Realme GT 2 Pro chce překvapit

  • Do bitvy ve vyšší střední třídě povolá Realme nový Realme GT 2 Pro
  • Telefon nabídne třeba 120Hz displej, Snapdragon 888 nebo velkou baterii

Realme to s útokem na peněženky zákazníků myslí vážně a do populární řady GT zřejmě brzy zařadí další model. Alespoň je o tom přesvědčen známý tipér Digital Chat Station z mikroblogu Weibo.


Nepřehlédněte: Realme má telefon se speciálním fotoaparátem. Zatím však jen na papíře


Realme drtí ceny smartphonů

Realme je na trhu teprve od roku 2018, přesto se značce daří porážet mnohé konkurenty. Aktuálně je už pátým či šestým největším prodejcem smartphonů na českém trhu a daří se jí oslovovat stále více zájemců. Do nekonečné bitvy ve vyšší střední třídě brzy povolá nástupce Realme GT Neo2 a Realme GT.

Známý čínský tipér je přesvědčen o tom, že nový Realme GT 2 Pro bude představen na začátku příštího roku s cenou kolem 625 dolarů, v přepočtu 13 700 korun. Doprovodit má základní verzi i Limited Edition nebo Special Edition s cenovkou 710 dolarů (17 130 korun).

Realme GT
Realme GT | foto: FONETECH.CZ

Realme GT 2 Pro se bude moci pochlubit 6,51″ Super AMOLED displejem s rozlišením 2 400 × 1080 pixelů. Po stránce maximálního jasu i provedení barev nebude zřejmě moc výhrad. Navíc čekáme i 120Hz obnovovací frekvenci, což zajistí plynulé animace a pohyb obrazu například ve hrách, do displeje integrovanou čtečku otisků či průstřel pro selfie kamerku.

Realme GT 2 Pro nabídne 108Mpx fotoaparát

Snapdragon 888 je jako dělaný pro náročnější výpočetní výkony a doplňovat jej má 8 GB operační paměti se 128GB úložištěm. V prodeji se ale určitě objeví i jiné paměťové konfigurace. A co fotoaparát? Hlavní senzor má mít rozlišení 108 Mpx, k dispozici bude i 8Mpx širokoúhlý snímač a 5Mpx pomocný foťák. Na přední straně pak bude umístěn 32megapixelový senzor pro pořizování selfie a videohovorů.

V neposlední řadě se očekává, že Realme GT 2 Pro poběží na zbrusu novém operačním systému Android 12 s nadstavbou Realme UI 3.0. Akumulátor by měl nabídnout kapacitu 5 000 mAh a podporu technologie rychlého nabíjení 65 W.

Total
1
Shares