Realme 8i

Realme má telefon se speciálním fotoaparátem. Zatím však jen na papíře

  • Další velká smartphonová věc, Realme chystá top model s foťákem pod displejem
  • Prozradily to obrázky z patentové přihlášky, zřejmě ukazují nástupce Realme GT

O kvalitě selfie fotoaparátu pod displejem u telefonu ZTE Axon si můžeme myslet ledacos. Pravda, jeho kvalita je strašná, přesto se toto řešení v následujících měsících objeví v několika dalších telefonech. Jedním z výrobců, který ukáže svůj pokrok v integraci fotoaparátu do obrazovky, bude i dravé Realme.


Nepřehlédněte: Realme chystá ultra výkonný tablet. Česká premiéra už brzy!


Výrobci už několik let marně řeší, jak se definitivně zbavit čelního fotoaparátu, který však na telefonu musí zůstat. Po výřezech přišly průstřely a výsuvné i otočné kamerky, ale tu vůbec největší technologickou výzvu představuje řešení umístit snímač pod displej.

Firmy této komplikované variantě věří, i když musí řešit průhlednost obrazovky z jedné strany a nepostřehnutelnost kruhového otvoru ze strany vnější. Kameru pod displejem dostal např. skládací Samsung Z Fold3 a dalším mobilem s podobně řešeným fotoaparátem by mohlo být Realme

Realme chce dostat foťák pod displej

Možná podoba Realme s foťákem pod obrazovkou
Možná podoba Realme s foťákem pod obrazovkou | foto: Xu Qi Chas

Už v září se viceprezident společnosti Xu Qi Chase na Weibu pochlubil obrázkem smartphonu, který neměl na displeji žádný průstřel ani výřez pro přední kamerku, ani nebyl výsuvné konstrukce. Ostatně že už se trend výsuvných telefonů nevrátí, potvrdil nedávno sám šéf Realme Madhav Sheth.

Spekulace o příchodu technologicky špičkového Realme nyní rozdmýchaly výkresy z patentové přihlášky výrobce. Zobrazují totiž dosud neoznámený telefon s pro Realme notoricky známým modulem pro hlavní fotoaparát (tři čočky vertikálně seřazené pod sebou, napravo pak duální LED) a přední částí, kterou nic nenarušuje.


Nepřehlédněte: FONETECH Shorts. Rychlé duely, testy a novinky na dosah!


Samozřejmě nelze zaručit, že design zobrazený na těchto obrázcích nějakým způsobem vypovídá o finálním vzhledu budoucího Realme. Přesto patentu přikládáme značnou důležitost. Je také více než pravděpodobně, že půjde o prémiový model, možná o nástupce skvělého Realme GT.

Total
2
Shares