Realme logo

Realme UI 3.0 představeno. Jaké telefony Realme mají slíbenou aktualizaci?

  • Realme oficiálně představilo novou verzi své nadstavby
  • Realme UI 3.0 staví na Androidu 12. Jaké telefony obdrží aktualizaci?

Realme dnes oficiálně představilo nejnovější verzi uživatelského prostředí Realme UI 3.0. Změn je celá spousta a nechybí ani nový designový jazyk Material You, který klade důraz na čitelnost a výraznější prvky. Výrobce zároveň prozradil, kdy a jaké telefony se aktualizace dočkají.


Nepřehlédněte: Realme 8i se bude líbit, Realme C11 2021 hraje na cenu


Realme UI 3.0 je součástí Androidu 12

Jak mladá progresivní značka Realme před týdnem slíbila, tak dnes učinila a nová nadstavba pro její telefony získala oficiální status. Nebudeme vás tedy moc zdržovat. Určitě se ptáte, co je nového?

Realme UI 3.0 přináší prostornější design, jehož cílem je snížit hustotu informací přidáním více prázdného místa. Ikony nově mají 3D nádech s přidanými obrysy a stíny a jsou barevnější než ve starší verzi Realme UI 2.0.

Realme UI 3.0 přináší barevné motivy
Realme UI 3.0 přináší barevné motivy | foto: Realme

V souladu s novým designem Material You byla upravena i Always-On obrazovka, na kterou lze přidat i třeba vlastní fotografii. Realme UI 3.0 pak přináší i nové barevné motivy a kromě změny barev v systému je nadstavba schopna dát zvolenou barvu i některým aplikacím.

Nejnovější Realme UI zároveň o 30 % snižuje využití paměti a zvyšuje rychlost spouštění aplikací o 13 %. Realme uvádí i 12% úsporu baterie, takže telefony na jedno nabití vydrží déle fungovat a součástí novinek v uživatelském prostředí je i možnost odesílat fotky bez informací o poloze a EXIF ​​dat.

Jaké telefony se Realme UI 3.0 dočkají?

Beta testování už začalo a jako první se dočkali majitelé modelu Realme GT 5G s procesorem Snapdragon 888. V prosinci ho budou následovat telefony Realme X7 Max, Realme GT Master Edition, Realme 8 Pro a Realme GT NEO2 5G. V průběhu prvního čtvrtletí roku 2022 se dočkají Realme X50 Pro 5G, Realme 7 Pro, Realme X7 Pro, Realme 8 4G, Realme Narzo 30, Realme C25, Realme C25s, Realme Narzo 50A a Realme 8i. Později bude Realme UI 3.0 k dispozici také pro Realme X7, Realme X3, Realme X3 SuperZoom, Realme 8 5G, Realme 8s, Realme 7 5G, Realme Narzo 30 Pro 5G a Realme Narzo 30 5G.

Total
61
Shares