Migaloo M7

Novodobý Titanic? Luxusní ponorka pro miliardáře s bazénem, kinem a heliportem vás vezme na dno oceánu

  • Zapomeňte na luxusní jachty pro bohaté
  • Vrcholem rozmaru jsou teď ponorky

Pro náročného miliardáře znuděného superjachtami je k dispozici další poutavá hračka – luxusní soukromá ponorka. Co se týče vybavení, svému majiteli nabídne vše, nač si vzpomene. Tvůrci mysleli na bary, kino, posilovnu, venkovní bazén i garáže pro skútry a jiné hračky na vodu.


Nepřehlédněte: Novodobý Titanic? Největší letadlo na světě na jaderný pohon s posilovnou a bazénem pojme až 5 000 cestujících


Ponorka pro nejnáročnější zájemce

Představte si, že jste miliardář a nevíte, co s penězi. Superjachtu už máte a letadlo také. Co takhle luxusní ponorku, která vás vezme na dovolenou snů? Plavidla společnosti Migaloo nabízí vše, co nejnáročnější VIP klienti vyžadují.

Na vrcholu nabídky rakouské firmy se nachází ponorka Migaloo M7. Jedinečná je tím, že když dojde k vynoření na hladinu, horní část poslouží jako luxusní jachta. Boháči získají slunnou terasu, bazén i heliport, aby mohli odletět na pevninu. Jakmile dojde k ponoření, veškeré náležitosti jsou automaticky ukryty zpět do trupu ponorky, aby nic nebránilo v cestování na dno oceánu.

Migaloo M7
Zdroj: se souhlasem Migaloo

Kajuty jsou samozřejmě všechny dokonale zařízené a samotný majitel ponorky si může užívat v luxusním apartmá o rozloze 2 100 metrů čtverečních, které se nachází na soukromé palubě. K dispozici je plně vybavená lékařská místnost i ordinace, pokud by některý z cestujících onemocněl.

V závislosti na tom, jak je ponorka nakonfigurována, může přepravovat až 80 cestujících a 50 členů posádky, kteří se o boháče náležitě postarají. Christian Gumpold, zakladatel a generální ředitel společnosti Migaloo, řekl, že případní zájemci za hybrid luxusní jachty a ponorky zaplatí asi 57 miliard korun.

Kapitán Nemo by záviděl

Konstruktéři připomínají, že ponorka bude postavena podle bezpečnostních norem amerického námořnictva s dvojitou ochranou trupu, záchrannými systémy a dokonce i miniponorkami pro případ nouze a rychlou evakuaci do bezpečí. Migaloo M7 může po hladině uhánět rychlostí až 60 kilometrů za hodinu a pod mořem je maximální rychlost 40 kilometrů za hodinu. Kapitán Nemo by záviděl.

Je velká škoda, že zůstává pouze u konceptu. Společnost Migaloo přiznává, že se dosud nenašel jediný zájemce o luxusní ponorku. Ale naděje umírá poslední, tak doufejme, že se brzy nějaký magnát najde.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Migaloo, zdroj: The Sun, Migaloo

Total
0
Shares
5 komentářů
  1. Jakej Titanic? Nechtěl jste radši napsat NAUTILUS? Tomu velel Cpt. Nemo. … panebože.

  2. Za 500 miliard korun se dá postavit jaderná elektrárna. Ta cena uvedená v článku asi nebude správně

  3. Já se nedivím. že to nikdo nechce. Ponorky jsou válečná zbraň. Miliardář se nepotřebuje schovávat pod vodou a platit zbytečně vyškolené vojáky. A ještě riskovat, že se tam něco poksazí. Kdyby se chtěl podívat pod moře, tak může mít na palubě miniponorku určenou pro hluboké potápění.

  4. To je ale snůška nesmyslů, až hanba 😀

    – privátní paluba má mít plochu cca 2100 m2
    – cena odhadem 2,3 miliardy dolarů = +-57 miliard korun.

Comments are closed.