Superjachta Meyer Yachts

Novodobý Titanic? Luxusní jachta pro boháče má heliport, nekonečný bazén i bar, kde si dáte ten nejlepší koktejl

  • Zapomeňte na luxusní letadla a rychlá auta
  • Vrcholem rozmaru jsou teď superjachty

Pokud už vážně nevíte, co s penězi, možná vás zaujme nová superjachta od Meyer Yachts. Svému majiteli nabídne vše, nač si vzpomene. Tvůrci mysleli na tenisový kurt, bar, přistávací plochu pro vrtulník i útulné pokoje, ve kterých se budete cítit jako doma.


Nepřehlédněte: Mořská větrná turbína vyrobila za den rekordních 359 MWh elektřiny. Elektromobil by na to ujel 1,8 milionu kilometru


Superjachta pro miliardáře

Představte si, že jste miliardář a nevíte, jak se zabavit. Ponorku už máte a letadlo také. Co takhle luxusní megajachtu, která vás vezme na dovolenou snů? Plavidlo společnosti Meyer Yachts nabízí vše, co nejnáročnější VIP klienti vyžadují.

Mezi hlavní přednosti luxusní  jachty patří helipad na přídi, který slouží zároveň i jako tenisový kurt, a prostorný plážový klub, který se rozprostírá přes dvě paluby se zavěšeným nekonečným bazénem (zdánlivě jako kdyby neměl okraje a voda z něj plynule přecházela do okolité oblohy).

Pod proskleným balkonem s pohovkami a konferenčními stolky se nachází tolik potřebný bar, kde si dáte namíchaný drink a naberete sílu do dalšího dobrodružství.

Koncept superjachty TWO10, která dosahuje délky 210 metrů, byl představena na letošní výstavě v Monaku. Lars Kruse, vedoucí prodeje společnosti Meyer Yachts, na akci řekl: „Jachty jsou velmi zajímavé. TWO10 ilustruje možnosti skupiny Meyer a v současné době jsme velmi spokojeni s odezvou veřejnosti.“

Německá firma, která byla založena již v roce 1975, tvrdí, že se chce stále více soustředit na nejdražší segment trhu. Cílem společnosti je prý stavět největší a nejekologičtější megajachty na světě.

Kapitán Nemo by záviděl

Plavidlo Meyer Yachts nevypadá vůbec špatně. Mnohem více se nám ale líbí koncept jachty Nautilus společnosti U-Boat Worx, která se může proměnit v ponorku a cestovat pod vodou i několik dní. Psali jsme o tom v článku zde.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Meyer Yachts, zdroj: The Sun, Boat International

Total
0
Shares