Albert Einstein

Novodobý génius? Jedenáctiletý kluk má vyšší IQ než Albert Einstein nebo Stephen Hawking

  • Mladý Brit dosáhl v IQ testu skóre 162
  • To je víc než měly největší mozky lidstva

Jedenáctiletý chlapec z Velké Británie dosáhl v testu organizace Mensa skóre 162. Překonal tak podle všeho hodnotu IQ slavných vědců Alberta Einsteina a Stephena Hawkinga, jejichž inteligenční kvocient byl o dva body nižší. Zprávu přinesl server Interesting Engineering.


Nepřehlédněte: Ukrajina dostane robotické nano drony Black Hornet. Létají potichu a nepřítele vidí i ve tmě


Má vyšší IQ než Einstein

Yusuf Shah, žák šesté třídy základní školy Wigton Moor v Leedsu ve Spojeném království, se na první pohled neliší od jakéhokoli jiného chlapce, ale co se inteligence týče, převyšuje naprostou většinu populace. Jeho inteligenční kvocient dosahuje hodnoty 162, což je ještě více, než míval slavný Albert Einstein nebo vědec Stephen Hawking.

Shah se po výsledcích IQ testu řadí do společnosti těch nejinteligentnějších osob planety sdružujících se v organizaci Mensa. Mezi tuto elitu je možné se dostat za předpokladu, že máte IQ vyšší než 148.

Chlapec se zatím chystá na střední

Když se rodina Shahových dozvěděla výsledek, její radost neznala mezí. „Byl jsem tak pyšný. Je to první člověk z rodiny, který absolvoval test Mensy. Vlastně jsem měla obavy,“ řekla Sana, Yusufova matka, v rozhovoru pro deník Yorkshire Evening Post. „Je to zvláštní pocit dostat certifikát. Také jsem si nikdy nemyslel, že budu ve zprávách,“ doplnil ji pobaveně Yusuf.

Podle zahraničních médií se mladý génius ve volném čase věnuje luštění sudoku a skládání Rubikovy kostky, což mu jde s velkou lehkostí. Jeho největším snem je studovat matematiku na Cambridgi nebo Oxfordu, ale prozatím musí pracovat na tom, aby za několik let uspěl u přijímacích zkoušek na střední školu.

Zdroj: ParentRap / Pixabay, zdroj: Intereting Engineering

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Snůška lží a nepravd. Pokud by to tak bylo, tak má střední školu už za sebou a studuje vysokou.

    1. Co bude dělat na střední?
      V 11 letech už má mít vysokou.

Comments are closed.