Mi Pad 4

Nové tablety Xiaomi si chtějí iPad namazat na chleba

  • Xiaomi pracuje na třech špičkových tabletech
  • Jakou výbavu novinky s Androidem nabídnou?

Je veřejně známou informací, že společnost Xiaomi připravuje trojici nadupaných tabletů. Uvedení novinek je přitom nedaleko. Nejnovější informace se nyní podařilo vyšťourat ze zdrojáků prostředí MIUI 12.5. Víme tak, že mají kódová označení Nabu, Enuma a Elish. Xiaomi s nimi půjde proti nejlepším iPadům. Výbavu tak budou mít na úrovni.


Psali jsme: Xiaomi představí nadstavbu MIUI 13. Víme kdy


V tabletech zatím paběrkuje

Zatímco v segmentu smartphonů to Xiaomi začíná válcovat, důkazem čehož je Mi 11 Ultra, nejlepší fotomobil planety, v tabletech je situace úplně jiná. V následujících týdnech by se vše konečně mělo změnit. Do prodeje se dostanou totiž tři nové tablety s více než zajímavou výbavou.

Výbava, za kterou se nemusí stydět

Na přední straně nových tabletů Xiaomi bychom měli najít 10,97palcové IPS displeje s poměrem stran 16:10, rychlou obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením 2 560 × 1 600 pixelů.

Přemíru výkonu zajistí čipové sady od Qualcommu. V případě variant Enuma a Elisha půjde o čipset sm8250 a tedy buď Snapdragon 865, 865+ nebo 870. Třetí tablet Nabu využije platformu Qualcomm sm8150, do které patří Snapdragon 855, 855+ a 860. Modely s kódovým označením Elisha a Nabu se budou prodávat pouze s Wi-Fi, zatímco Enuma budou v prodeji s Wi-Fi i mobilním připojením pomocí LTE/5G.


Psali jsme: Kdy bude česká Siri? Novinář Honza Březina přináší exkluzivní info!


Sofistikované uživatelské prostředí MIUI

Pro maximální uživatelský zážitek a maximální multitasking budou všechny tablety obsahovat novou verzi uživatelského prostředí MIUI Home. Ta přinese mimo jiné i snazší ovládání.

Pro návrat na hlavní obrazovku bude sloužit posunutí prstem ze spodní části obrazovky a pro návrat na předcházející stránku potažení ze strany. Pokud uživatel udělá oblouk ze spodní části, zobrazí se poslední spuštěné aplikace (vyvolá nabídka multitaskingu).

Total
2
Shares