Apple Siri

Kdy bude česká Siri? Novinář Honza Březina přináší exkluzivní info!

  • Česká lokalizace oblíbeného hlasového asistenta se blíží
  • Novinář Honza Březina v interview na YouTube prozradil nové detaily

Vývoj na poli hlasových asistentů je bez velkého přehánění v posledních letech pro velké hráče naprosto klíčový, protože jde o službu, na kterou uživatelé čím dál víc spoléhají. Jediným hendikepem je jejich dostupnost. Své o tom ví v Applu i Googlu. Česká republika na plnou podporu v českém jazyce stále čeká, ale minimálně u jablečné Siri věci nabírají poměrně rychlý spád.


Psali jsme: Apple Watch jako bodyguard. Muže zachránily před utonutím


Česká Siri bude!

Pokud patříte mezi fanoušky a spokojené uživatele kalifornské značky s nakousnutým jablkem, máme pro vás naprosto zásadní novinku. Novinář, cestovatel a fotograf Honza Březina se v online interview na Standashow nechal exkluzivně slyšet, že příchod české Siri je na spadnutí. Zároveň se s posluchači podělil o několik zákulisních informací. První z nich je například to, že lokalizace (počeštění) je hotové.

iPhone 12 Pro Max
Kdy se dočkáme asistentky Siri v češtine? | foto: Apple

A druhá? Apple momentálně verbuje český tým lidí, který finální hlasové pokyny kontroluje a poskytuje zpětnou vazbu. Další zajímavostí je i to, že hlasový asistent si potají tyká s češtinou už několik let.

Kdy?

Neexistuje nikdo, kdo by vám potvrdil, kdy se tak stane. Nicméně Honza na závěr rozhovoru prozradil, že by to mohlo být ještě do konce letošního roku!

Total
1
Shares