Apple Watch

Apple Watch jako bodyguard. Muže zachránily před utonutím

  • Apple Watch opět pomáhaly. Tentokrát muži, pod kterým se propadl led
  • Nešťastník nezpanikařil, podíval se na zápěstí a zavolal si o pomoc

Smartphony a chytré hodinky často fungují jako anděl strážný a svým majitelům nezřídka kdy zachrání život. Známy jsou případy, kdy telefon zastavil kulku, která by za normálních okolností zabíjela. V roli zachránce často vystupují i Apple Watch.


Psali jsme: Apple útočí na Jižní Koreu, Samsung už není lídrem trhu


Apple Watch jako Superman na zápěstí

Hodinky od amerického Applu pomohly například před několika lety jednomu cyklistovi, který spadl do rozvodněné řeky a hrozilo mu utonutí. Pomoc si naštěstí stihl přivolat chytrým pomocníkem na zápěstí.

Dopustit na Apple Watch nedá určitě ani jeden důchodce z Norska, který omdlel v koupelně, ale hodinky mu díky funkci „Detekce pádu“ automaticky přivolaly lékařskou pomoc.

Psalo se i o případu, že Apple Watch upozornily na poruchu srdečního rytmu a jejich majitel tak okamžitě putoval do nemocnice, kde se o něj postarali.

Apple Watch zachránili mujže před utonutím
Apple Watch zachránili mujže před utonutím | foto: 9to5mac

Podíval se na hodinky a zavolal o pomoc

Nyní lokální americká televize WMUR-TV informuje o dalším případu, kde Apple Watch vystupují v hlavní roli. Tentokrát „podrželi“ muže jménem William Rogers, který před několika dny s bruslemi vyrazil na řeku Salmon Falls, kde se pod ním bohužel propadl led. Chlapík bojoval o holý život, zkoušel na led znovu vylézt, snažil se seč mu síly stačily, ale neměl štěstí.

Právě v tomto kritickém okamžiku bylo důležité, že nezpanikařil a na tísňovou linku zavolal prostřednictvím Apple Watch, respektive požádal Siri v hodinkách, aby vytočila 911.

Hasiči naštěstí dorazili už během pěti minut a vytáhli podchlazeného muže z vody ven. Šťastný Rogers jim poděkoval za záchranu a později v  rozhovoru s místními médii pochválil i svoje chytré hodinky. Šéfovi místního hasičského sboru potom slíbil, že už na led, který není dostatečně silný, nikdy nevyjede.

Total
25
Shares