Mi Note 10

Apple útočí na Jižní Koreu, Samsung už není lídrem trhu

  • Jedničkou trhu se smartphony je Apple, spokojený může být i Samsung a Xiaomi
  • Huawei ztrácí, kvůli sankcím vlády USA

Nezávislá agentura IDC uveřejnila globální analýzu dat trhu chytrých telefonů za čtvrté čtvrtletí loňského roku, ve kterém si Xiaomi udrželo třetí místo, přičemž mezi 5 nejlepšími značkami dosáhlo nejvyššího meziročního nárůstu.

Držák jménem Xiaomi

Podle nejnovějších údajů z IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker pro čtvrté čtvrtletí 2020 zůstala společnost Xiaomi na třetím místě na globálním trhu chytrých telefonů s dodávkami 43,3 milionu a 11,2% podílem na trhu, což je ve srovnání se stejným obdobím minulého roku nárůst o 32% a 25,8%.


Psali jsme: Vzali obchod útokem. Xiaomi Mi 11 se vyprodalo během pár minut


Lídrem je Apple

Jedničkou trhu se s dodávkami 90,1 milionu kusů stal Apple, jemuž k první pozici dopomohlo uvedení nových iPhonů 12. Následuje jihokorejský Samsung s tržním podílem 19,1 procenta a dodávkami 73,9 milionu kusů.

Huawei ztrácí, kvůli sankcím

Zajímavé, či spiše očekáváné je, že ztrácí Huawei, který čelí sankcím americké administrativy a dostal se před něj na čtvrtou pozici výrobce Oppo. Huawei dodal v posledním kvartálu loňského roku do obchodů 32,3 milionu telefonů, zatímco Oppo 33,8 milionu jednotek.

Apple je jedničkou v prodeji chytrých telefonů
Apple je jedničkou v prodeji chytrých telefonů | foto: IDC
Total
1
Shares